Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Bukowo Morskie

Darłowo

Historia Darłowa

Latarnia morska w Darłówku

Zabytki w Darłowie

Muzeum Zamek Książąt...

Darłówko

Galerie


Bukowo Morskie

Warto zwiedzić wieś Bukowo Morskie, do której można dojechać z Dąbek i Darłowa drogą wojewódzką nr 203. Była to siedziba klasztoru cystersów w Bukowie Morskim. Kiedyś klasztor był właścicielem wielu okolicznych wsi, co powodowało zatargi graniczne z Darłowem. Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim jest zaliczony do "Europejskiego szlaku Cystersów".  
Do Bukowa Morskiego cystersów sprowadził książę gdański Świętopełek II z Dargunia w Maklemburgii. Akt nadania cystersi dostali w 1252 roku. Jednocześnie otrzymali od księcia Świętopełka znaczne dobra ziemskie (Bukowo, Boryszewo, Bobolin, Przystawy, Dąbrowę, Wiekowo) oraz liczne przywileje. W XIII wieku, zakonnicy dzięki nadaniom książęcym zgromadzili olbrzymi areał ziemi, należało do nich 21 wsi z obszarem ziemi  342 km2. Największy rozwikt majątku cysterskiego przypadał na XIII-XIV wiek. Klasztor cysterski w Bukowie Morskim istniał do 1535 roku, kiedy to ostatni opat cenobium bukowskiego Henryk Kress rozwiązał konwent i złożył dymisję. 

Cystersi oprócz klasztoru w Bukowie wybudowali wiele kościołów na Pomorzu Środkowym. Ponieważ było duże zapotrzebowanie na budulec. Zakonnicy sami wypalali cegły we własnych cegielniach. Najstarsza cegielnia opactwa bukowskiego, w dobrym stanie przetrwała do XVI wieku. W 1548 roku książę zachodniopomorski Barnim nakazał przenieść ją do Darłowa.
Obecnie zespół klasztorny nieistnieje, lecz zachowały się wpisane do rejstru zabytków:  kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, w jego wnętrzu: późnogotycki tryptyk, gotyckie epitafium, renesansowa ambona z XVII wieku oraz park dworski o powierzchnii 3 ha.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c