Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Walory naturalne Gminy...

Szlaki turystyczne w Gminie...

Dąbki

Historia Dąbek

Bukowo Morskie

Galerie


Bukowo Morskie

Warto zwiedzić wieś Bukowo Morskie, do której można dojechać z Dąbek i Darłowa drogą wojewódzką nr 203. Była to siedziba klasztoru cystersów w Bukowie Morskim. Kiedyś klasztor był właścicielem wielu okolicznych wsi, co powodowało zatargi graniczne z Darłowem. Klasztor Cystersów w Bukowie Morskim jest zaliczony do "Europejskiego szlaku Cystersów".  
Do Bukowa Morskiego cystersów sprowadził książę gdański Świętopełek II z Dargunia w Maklemburgii. Akt nadania cystersi dostali w 1252 roku. Jednocześnie otrzymali od księcia Świętopełka znaczne dobra ziemskie (Bukowo, Boryszewo, Bobolin, Przystawy, Dąbrowę, Wiekowo) oraz liczne przywileje. W XIII wieku, zakonnicy dzięki nadaniom książęcym zgromadzili olbrzymi areał ziemi, należało do nich 21 wsi z obszarem ziemi  342 km2. Największy rozwikt majątku cysterskiego przypadał na XIII-XIV wiek. Klasztor cysterski w Bukowie Morskim istniał do 1535 roku, kiedy to ostatni opat cenobium bukowskiego Henryk Kress rozwiązał konwent i złożył dymisję. 

Cystersi oprócz klasztoru w Bukowie wybudowali wiele kościołów na Pomorzu Środkowym. Ponieważ było duże zapotrzebowanie na budulec. Zakonnicy sami wypalali cegły we własnych cegielniach. Najstarsza cegielnia opactwa bukowskiego, w dobrym stanie przetrwała do XVI wieku. W 1548 roku książę zachodniopomorski Barnim nakazał przenieść ją do Darłowa.
Obecnie zespół klasztorny nieistnieje, lecz zachowały się wpisane do rejstru zabytków:  kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, w jego wnętrzu: późnogotycki tryptyk, gotyckie epitafium, renesansowa ambona z XVII wieku oraz park dworski o powierzchnii 3 ha.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c