Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Walory naturalne Gminy...

Szlaki turystyczne w Gminie...

Dąbki

Historia Dąbek

Bukowo Morskie

Galerie


Dąbki

Dąbki to największa miejscowość wczasowo-kąpieliskowa w gminie Darłowo. Położona na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Bukowo, 10 km na zachód od Darłowa. Jest otoczona przez sosnowe lasy i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Bukowo. Tutejszy mikroklimat charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem oraz zawartością w powietrzu morskiego aerozolu i jodu, które są pomocne przy leczeniu dróg oddechowych.

Dąbki to nazwa znana wśród polskich i niemieckich turystów. Co roku przyjeżdża ich tu tysiące. Przenocować można w jednym z 18 ośrodków wczasowych i kolonijnych, są tu też pola biwakowe, obozowiska, kwatery prywatne oraz pensjonaty. Smacznych posiłków dostarcza sieć placówek gastronomicznych. W ofercie można też znaleźć wczasy profilaktyczne oraz ośrodki rehabilitacyjne, gdzie dostępne są: masaże podwodne, natryski płaszczowe i punktowe, gejzery denne, sztuczna fala rehabilitacyjna, whirpool perełkowy i solankowy.

Okolice Dąbek obfitują w różnorodność akwenów wodnych. Jest tu morze i plaża. Dwa przybrzeżne jeziora Bukowo i Kopań, które powstały poprzez oddzielenie morskich zatok przez mierzeje oraz dwie rzeki - Wieprza i Grabowa. W niepogodę można skorzystać z basenu krytego (rehabilitacyjny, ze zjeżdżalnią, sztuczną falą, gejzerami dennymi). Basen należy do sanatorium Geovita, ale jest udostępniany dla wszystkich. Atrakcją są rejsy po morzu i jeziorze oraz wspaniałe miejsca do wędkowania. Co roku w Dąbkach rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingu. Sprzęt wodny można pożyczyć w wypożyczalniach sprzętu wodnego. Dla tych, którzy jeszcze nie potrafią serfować istnieje możliwość nauki pod okiem instruktorów windsurfingu. Jest tu największy ośrodek żeglarstwa deskowego na Pomorzu Środkowym i Letnia Szkoła Windsurfingu. Ci którzy wolą łatwiejsze wodne sporty, znajdą dogodne trasy dla kajakowych spływów na rzekach Wieprzy i Grabowa. Dąbki i Dąbkowice łączy trasa rowerowa i aleja spacerowa biegnąca mierzeją dzielącą morze od jeziora Bukowo. W miejscowości mieści się przystań jachtowa i rybacka. Na przystani można kupić świeża rybę, o której przyrządzenie można poprosić w kuchni ośrodku wczasowego.

We wsi jest przystanek PKS skąd autobusy jeżdżą do Darłowa, Koszalina, Kołobrzegu, Słupska i Wiekowa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c