Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Szlaki turystyczne w Gminie Darłowo

Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony), jest to część międzynarodowego szlaku E - 9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Odcinek w Gminie Darłowo ma długość 30 km Dąbkowice – Wicie. Wędrówkę rozpoczynamy w Dąbkowicach. Podążamy wzdłuż pasa wydm mierzeją oddzielającą jezioro Bukowo od Bałtyku. Dochodzimy do Kanału Bukowskiego łączącego jez. Bukowo z Bałtykiem. Idąc ścieżką przez las wzdłuż kanału wychodzimy na betonową drogę dojazdową łączącą Dąbkowice z Dąbkami. Dochodzimy do przystanku PKS w Dąbkach. Szlak z Dąbek do Darłowa prowadzi drogą wojewódzką nr 203, dlatego warto tę część przebyć autobusem. W Darłowie koniecznie trzeba zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich. Z Darłowa szlak prowadzi nas dalej do przystanku PKS w Darłówku Wschodnim. Za Darłówkiem szlak skręca w niedostępną dla ruchu kołowego betonową drogę biegnącą przez las wzdłuż pasa wydm. Droga wyprowadza nas na kanał łączący jezioro Kopań z Bałtykiem. Kierując się w lewo 50 m przechodzimy przez drewniany mostek na kanale, mijamy budynek dawnej strażnicy granicznej i dochodzimy do płn.-wsch. krańca jeziora Kopań, gdzie w tym miejscu mierzeja jest najwęższa. Za skrajem jeziora droga betonowa odchodzi w prawo, szlak natomiast prowadzi dalej prosto przez las nadmorski aż do wsi Wicie.  Dalej idziemy drogą umocnioną poprzecznie drewnianymi kłodami, aż do skraju pasa startowego zapasowego lotniska (1,9 km). Podążamy asfaltowym pasem przez las sosnowy. Z prawej dochodzi szosa z Darłowa. Na skraju lasu dochodzimy do Jarosławca. Największą atrakcją Jarosławca jest latarnia morska. Tuż obok niej znajduje się przystanek PKS, skad odchodzą autobusy do Darłowa, Sławna i Słupska. Dalej szlak prowadzi szosą wylotową na Słupsk w kierunku wsi Jezierzany.

Szlak Rezerwatów (niebieski)
Długość 71,5 km. Szlak rozpoczyna się w Darłówku nad kanałem portowym przy ulicy Wschodniej. i prowadzi na południe w głąb lądu do Polanowa. Na trasie szlaku są pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę Darłowo przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Dałowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice. Szlak w większej części jest dostępny rowerem.
Na szlaku występuje wiele atrakcji przyrodniczych i ciekawe zabytki. Szlak przechodzi obok rezerwatów przyrody Janiewickie Bagno, Wieleń i na rzece Grabowej. W północnej części szlak prowadzi przez Równinę Słupską wzdłuż dolin rzecznych Wieprzy, Rakówki i Grabowej, w końcowej części przebiega przez wzgórza Wysoczyzny Polanowskiej.
Rezerwat "Janiewickie bagno" położony jest na terenie leśnictwa Janiewice. Obejmuje bór bagienny z typową dla tego terenu roślinnością, ciekawostką jest arktyczno-borealna malina moroszka.
Rezerwat Przyrody „Wieleń” obejmuje ekosystemy źródliskowe. Na terenie rezerwatu jest głęboki jar porośnięty lasem bukowym, a zbocza kwaśną buczyna i mchami. Dnem jaru płynie strumień zasilany źródłami. Niektóre ze źródlisk porośnięte są szuwarami manny gajowej.
Rezerwat na rzece Grabowej obejmuje tereny naturalnych tarlisk pstrąga potowego, głowacza i strzebli oraz siedliska bociana czarnego i zimorodka. Jest to obszar od źródeł rzeki do Polanowa, o długości 7.60 km o powierzchni 1.50ha.
W Kowalewicach znajduje się zabytkowa zagroda wiejska o konstrukcji szachulcowej z XIX w . i  neogotycki kościół z 1879 r. z ciekawą wieżą z hełmem piramidalnym oraz kamiennym obeliskiem  z 1919 r. poświęcony poległym w I wojnie światowej parafianom. Kościoły gotyckie w Sławnie i Sławsku. W Kręgu szlak wiedzie przez most zwodzony przeniesiony tu z Darłówka. Jego zabytkowe przęsła  z poł. XIX w. przełożono przez niewielki rów przed zamkiem w Kręgu. Zamek Podewilsów (Podwilczów,) pochodzi z początku XV w., ale był wielokrotnie przebudowywany. Są tu też ślady grodziska z IX-Xw. i kościół z 1580 roku z barokowym i renesansowym wyposażeniem oraz sarkofagami dawnych właścicieli zamku.

Szlak Wiatraków (zielony)

Na terenie Gminy Darłowo w Cisowie i Barzowicach znajdują się największe w Polsce siłownie wiatrowe. Planuje się ich dalszą rozbudowę, z planowanych 50 nowoczesnych elektrowni wiatrowych dopiero klikanaście. Szlak rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich i kończy w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim. Na trasie oprócz elektrowni wiatrowych, zabytki budownictwa sakralnego i ludowego oraz pomniki przyrody.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c