Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Trasy piesze i rowerowe w Gminie Ustronie Morskie

Międzynarodowy szlak pieszy E-9
Stanowi on fragment europejskiego szlaku prowadzącego znad Atlantyku (Brest we Francji) aż do Braniewa w Polsce. Na terenie gminy ma on kolor czerwony. Dzięki staraniom władz gminy wytyczono tu także szlak rowerowy oznaczony stylizowaną sylwetką roweru w kolorze czerwonym na białym tle. Z przystanku PKS w Ustroniu Morskim można wybrać się w dwie strony. Na zachód w kierunku Kołobrzegu – około 11 km. Trasa prowadzi promenadą nadmorską i plażą do Kołobrzegu. Szlak przecina teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno - widokowe samolotem i motolotnią, oraz - dla odważnych - skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych, np. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku. Kołobrzeg to miasto z ciekawą historią. Koniecznie trzeba tu zwiedzić latarnie i fortyfikacje. Na wschód do latarni w Gąskach – około 8 km. Po drodze przekraczamy rzeką Czerwoną, w której łowić można ryby łososiowate. W okresie od początku września do końca listopada w górę nurtu rzeki na tarło wędrują trocie.

Zielony szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie. Cała trasa ma długość około 23 km. Przecina Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo. W Kukinii, w barze rybnym "Superfish" skosztujemy ryb przyrządzonych na 120 sposobów. W Rusowie znajduje się kościółek pod wezwaniem M.B. Różańcowej, jest to jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu - liczy ponad 600 lat. Niedaleko kościoła, w parku podworskim można odnaleźć pomniki przyrody: lipy, jesiony, dęby i platan klonolistny "Antoni", należący do najstarszych drzew tego gatunku w Polsce. W parku znajduje się też częściowa budowla, przypominająca wieżę zamku krzyżackiego wraz z opasającą ją fosą, oraz pozostałości architektury pałacowej - zarys historii pałacyku Damitzów, a później Schröderów. W parku znajdziemy miejsca przeznaczone na odpoczynek. Dalej szlak przemierza polną drogą przez pola i łąki, mijając samotne gospodarstwa wiejskie.

 
Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce, oznakowany kolorem błękitnym  (31 km). Z Ustronia Morskiego udajemy się w kierunku Kołobrzegu. Za Sianożętami po przejściu 1200 – 1300 m skręcamy w lewo, przecinamy w połowie płytę lotniska w Bagiczu, po przejściu 600 – 700 m wychodzimy na drogę asfaltową i kierujemy się w stronę w drogi krajowej Kołobrzeg – Koszalin. Po dojściu do drogi krajowej udajemy się w kierunku dawnej stacji PKP Bagicz, gdzie znajdują się tablice informacyjne o szlaku oraz miejsce postoju dla samochodów. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym rośnie najstarszy dąb w Polsce "Bolesław". Jego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat. W tym samym roku dąb został ochrzczony i nadano mu imię upamiętniające króla Bolesława Chrobrego. 2 km dalej wzrasta jego młodszy brat "Warcisław" - 640 lat. Warcisław został nazwany na cześć Gryfity Warcisława III, za którego sprawą Kołobrzeg w 1255 roku otrzymał prawa miejskie.

Jeśli nie mamy własnego jednośladu możemy go pożyczyć z wypożyczalni rowerów znajdującej się przy ulicy Wojska Polskiego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c