Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ustronie Morskie

Sianożęty

Bagicz

Imprezy w Gminie Ustronie...

Historia Ustronia Morskiego

Trasy piesze i rowerowe w...

Druga część lata w Ustroniu...

Galerie


Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to nazwa rozpoznawana w całej Polsce. Kojarzymy ją ze słońcem i pięknymi plażami. W granicach gminy znajduje się aż 120 obiektów zapewniających różne formy wypoczynku. Do dyspozycji turystów są hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, kempingi, pola namiotowe, kwatery prywatne, pokoje u rolników w gospodarstwach agroturystycznych. W sezonie wypoczywa tu 25 tysięcy wczasowiczów.

Najpopularniejszym miejscem jest promenada (ul. Chrobrego), która ciągnie się wzdłuż stromego klifu. Jego maksymalna wysokość to 16 m. Ze szczytu klifu rozciąga się malowniczy widok na leżącą u jego stóp wąską plażę, częściowo kamienistą i morze. Pragnący aktywnie spędzić czas na plaży sprzęt wodny pożyczą w wypożyczalni  przy ulicy Nabrzeżnej.

Plaża w Ustroniu ulega procesom abrazji i erozji, z każdym rokiem staje się nieco większa. Istnieją nawet obawy, że w okolicach Kołobrzegu i Ustronia na odcinku 100 km. plaża może całkiem zniknąć. Dlatego władze podjęły działania zapobiegające: zakłada się specjalne drewniane ostrogi, które sprzyjają odtworzeniu plaż. Początek zakładania ostróg datuje się już w XIX wieku. Innym sposobem jest tzw. refulacja czyli uzupełnianiu piasku. Ostateczną metodą jest hydrotechnika: stalowe ścianki szczelne, opaski brzegowe z narzutów kamiennych i gwiazdobloków, falochrony brzegowe i ostrogi.

Widoku z promenady dopełniają cumujące na plaży kutry i przystań rybacka. Kiedyś rybołówstwo było jednym z głównych zajęć mieszkających tu ludzi, a dziś to już zanikający zawód. W przystani można kupić ryby prosto z rybackich kutrów, na życzenie są patroszone i filetowane na miejscu. Łowi się tu łososie, dorsze, flądry. W niedalekiej miejscowości Kukinia, pracuje największy w kraju zakład przetwórstwa rybnego. Produkuje się tu 220 różnych wyrobów, ogółem wytwarza 30% produkcji rybnej Polski.
Obecnie głównym kierunkiem rozwoju gminy jest turystyka. Niedawno władze przejęły poradzieckie lotnisko w Bagiczu. Planuje się tam szeroko zakrojoną inwestycję - Bałtyckie Centrum Turystyki – budowę olbrzymiego kompleksu turystycznego.

Do Ustronia można dojechać PKS-em. Bezpośrednie autobusy jeżdżą do: Kołobrzegu, Słupska Koszalina, Darłowa, Rusowa, Miastka, Warszawy, Zielonej Góry. Ze stacji PKP bezpośrednie pociągi kursują do: Gdańska,  Katowic, Koszalina, Kołobrzegu, Krakowa, Lublina, Łodzi, Warszawy.

USTRONIE MORSKIE ZDJĘCIA

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c