Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu
ul. Armii Krajowej13, 78-100 Kołobrzeg
tel. +94/35 252 53, fax +94/35 252 54

www.muzeum.kolobrzeg.pl; e-mail mopk@op.pl

 

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu jest placówką historyczno-wojskową powołaną w 1963 r., jedyną w północnej części Polski o tym profilu. Zbiory militariów zlokalizowane są w obiektach przy ul. E.Gierczak 5, gdzie obok zabytkowej kamienicy z XV w. zbudowano w 1980r. pawilon wystawienniczy wraz z salą techniki wojskowej i urządzono wystawę plenerową.
 W zabytkowej kamienicy mieści się sala wystaw czasowych i oświatowa, w której odbywają się lekcje muzealne, odczyty z możliwością projekcji filmów wideo.  Przy wejściu na wystawę znajdują się lufy armatnie z XVIII w. (cztery z okresu twierdzy kołobrzeskiej), będące ulubionym obiektem amatorskich fotografii. Zdjęcie można sobie zrobić także w pełnej zbroi karacenowej (kopia) i zbroi płytowej z XV w. (kopia). Goście muzeum mogą wybić własnoręcznie denara Reinberna, a w kasie kupić wydawnictwa o tematyce wojskowej i kołobrzeskiej, pocztówki i inne pamiątki. W muzeum można fotografować.Wystawa „Dzieje oręża polskiego” prezentuje zbiory militariów od wczesnego średniowiecza do czasów współczesnych. Z okresu średniowiecza eksponowana jest bogata kolekcja broni drzewcowej, obuchowej, siecznej, kolnej, miotającej i palnej. Wiek XVII to eksponaty związane z walkami na morzu, kotwice, sprawny technicznie kompas okrętowy, broń pochodzenia polskiego, zachodnioeuropejskiego, szwedzkiego i wschodnia. Z XVIII-XIX pochodzą zabytki z powstań narodowych
 Muzeum posiada wszystkie podstawowe odmiany lanc – broni o polskim rodowodzie (XVIII-XIX). Cieszy się największym w Polsce zbiorem pocisków artyleryjskich z XVIII i pocz. XIX w., którego uzupełnieniem jest 17 luf armatnich (dwie na oryginalnych lawetach).
 Specjalnością muzeum jest uzbrojenie, oporządzenie i mundury żołnierzy polskich z I i II wojny światowej, szczególnie: mundury Legionów Polskich, Armii gen. J.Hallera, Armii Wielkopolskiej i pierwsze mundury w odrodzonej Polsce.Samochody, samoloty, broń pancerna i artyleria eksponowane są w sali techniki wojskowej i na wystawie plenerowej. Szczególnie cenne są: motocykl „Sokół 600” z 1938 r., niemiecka maszyna szyfrująca „Enigma”, maszt i inne przedmioty z wyposażenia ORP „Burza”, czołgi i działa, np. T-34, SU-57 oraz samolot myśliwski Mig-19P, bombowy Ił-28 oraz szkolno-treningowy TS-8 Bies. Do muzeum należy także zacumowany w porcie kołobrzeskim okręt SG-321 ORP „Fala”.

 „Dzieje Oręża Polskiego” ul. Emilii Gierczak 5

CZYNNE:
- w sezonie letnim tj. 01.05. - 30.09
codziennie w godz. 10:00 - 18:00
w niedzielę wystawa plenerowa udostępniona jest bezpłatnie

- po sezonie letnim tj. 01.10. - 30.04
od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 - 16:00

CENY BILETÓW:
- normalny - 7zł;
- ulgowy - 5 zł;
- grupowy - 4/5 zł;
- rodzinny (2+2) - 20 zł;
- bilet plenerowy - 2 zł
- opłata za przewodnika - 30 zł
- lekcja muzealna - 3 zł / osoba
- opłata za fotografowanie - 5 zł


Oddział Historii Miasta kołobrzeskiego muzeum mieści się w zabytkowym  pałacyku Braunschweigów przy ul. Armii Krajowej 13. W lutym 1977 r. odremontowany pałacyk został przekazany Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Obecnie w budynku znajdują się dwie wystawy stałe; „Dzieje Kołobrzegu” i „Zbiory metrologiczne” oraz sala wystaw czasowych. Tu także mieści się biblioteka, administracja i dyrekcja placówki. Na piętrze budynku znajduje się sala bankietowa z ozdobnym plafonem, umożliwiająca organizowanie lekcji muzealnych, konferencji, koncertów i spotkań okolicznościowych.Wystawa „Dzieje Kołobrzegu” znajduje się w podziemiach budynku, w zabytkowych piwnicach. Ekspozycja w sposób chronologiczny przedstawia historię miasta od wczesnego średniowiecza do poł. XX w. Zabytki archeologiczne, makiety i malarstwo wprowadzają zwiedzającego w klimat tamtych, odległych czasów. Ta niezwykła podróż  rozpoczyna się w kołobrzeskim grodzie, z którego przenosimy się do miasta lokacyjnego, a stąd już tylko krok do bogatego ośrodka miejskiego, jakim był Kołobrzeg w średniowieczu. W XVII w. Kołobrzegu ustanowiono twierdzą i jako miasto-twierdza funkcjonowało do końca XIX w. Następnie rozpoczęła się historia uzdrowiskowa Kołobrzegu, którą przerwały wydarzenia związane z II wojną światową, w wyniku których miasto doszczętnie zniszczono. Kołobrzeg z tamtego okresu oraz najcenniejsze zabytki miasta prezentuje na film kończący naszą podróż po mieście.
 Kołobrzeska kolekcja miar i wag jest jedną z nielicznych o tej tematyce w Polsce. Prezentowane są na niej cenne i rzadko spotykane narzędzia pomiarowe, które wyeksponowano w taki sposób by zwiedzający mógł prześledzić ich rozwój i wychwycić różnice między nimi. Na wystawie znajdują się dawne miary objętości, długości i masy. Ponadto można tu także zobaczyć specjalistyczne miary warsztatowe (zegarmistrzowskie, szewskie, drukarskie i inne).Godziny otwarcia zmienne:

"Oddział Historii Miasta"  ul. Armii Krajowej 13

CZYNNE:

- w sezonie letnim  tj. 01.05. - 30.09
od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 - 18:00

- po sezonie letnim tj. 01.10. - 30.04
od środy do niedzieli w godz. 10:00 - 16:00
czwartek w godz. 12:00 - 19:00


CENY BILETÓW:
- normalny - 10 zł;
- ulgowy - 7 zł;
- grupowy - 6/7 zł;
- rodzinny (2+2) - 25 zł;
- na wystawę czasową - 4 zł
- opłata za przewodnika - 20 zł
- lekcja muzealna - 3 zł / osoba
- opłata za fotografowanie - 5 zł

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c