Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Kołobrzeg

Historia Kołobrzegu

Atrakcje Kołobrzegu

Fortyfikacje w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w...

Latarnia morska w...

Szlaki piesze i rowerowe w...

Zabytki i pomniki w...

Galerie

Pomniki przyrody w...

Imprezy - Port Jachtowy w...

Wydarzenia kulturalne i nie...

Wydarzenia kulturalne i nie...


Kołobrzeg

Kołobrzeg to 50-tysięczne miasto – uzdrowisko leżące przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku, pomiędzy miejscowościami letniskowymi: Mrzeżynem i Ustroniem Morskim. Dojechać do niego można zarówno od strony Trzebiatowa, jak i Koszalina. Kołobrzeg to także morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny. Od dawna jest zaliczany do miast silnie związanych z morzem. Świadczy o tym fakt, że już za Bolesława Chrobrego pierwszy polski biskup Reinbern dokonał uroczystego poświęcenia morza, wlewając do niego święconą wodę i wrzucając cztery kamienie pomazane chryzmem, wykazując w ten sposób pełne zrozumienie ważności zagadnień morskich w gospodarce Pomorza.  

Kołobrzeg kojarzy się większości Polaków z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej, który odbywał sie tu  od 1967 roku. Niektórzy turyści przybywają do niego właśnie z tego powodu, ponadto miasto przyciąga tysiące turystów pięknymi plażami, specyficznym mikroklimatem i atrakcjami wakacyjnego kurortu.

Jeśli postanowimy spędzić nasz urlop w Kołobrzegu, będziemy mieli do wyboru wiele atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uczestniczyć w turniejach organizowanych na plaży lub zwiedzać okolicę na rowerze. Na rzece Parsęta biegnie trasa spływu kajakowego. Zaś ci, którzy wolą spędzić czas urlopu na zwiedzaniu zabytków i  kulturalnych atrakcjach, powinni odwiedzić  Muzeum Oręża Polskiego, gdzie znajdą eksponaty polskiej broni ze wszystkich wieków. Innym miejscem bardzo kulturalnym jest Galeria Sztuki Współczesnej, której siedzibą jest parter prawego skrzydła ratusza - neogotyckiej budowli w centrum miasta. Galeria czynna jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, niektórych świąt i przerw, w czasie których przygotowana jest nowa wystawa. Wystawy można zwiedzać w godz. 10.00 - 18.00, zimą od 10.00 – 17.00. Ci, którzy preferują nocny tryb życia mogą poszaleć w miejskich pubach i lokalach. W mieście organizowane są liczne imprezy i są tu miejsca posiadające charakterystyczny klimat: marynistyczny, kowboyski czy militarny. 

Miasto słynie z leczniczego charakteru. Mikroklimat, źródła solankowe, borowina, plaża ze złotym piaskiem, duże nasłonecznienie, aerozol unoszący się w pobliżu nadmorskiego brzegu, wszystko to powoduje, że Kołobrzeg ma opinie znakomitego uzdrowiska nad Bałtykiem. Tutaj powinny wybrać się na wypoczynek i zabiegi lecznicze osoby mające problemy z układem wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (głównie cukrzycy), cierpiący na schorzenia dróg oddechowych, układu krążenia i narządów ruchu, oraz dzieci z astmą oskrzelową, zaburzeniami endokrynologicznymi (otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy) i alergicznymi schorzeniami skóry.

W Kołobrzegu bez problemu znajdziemy jakieś odpowiednie dla siebie lokum, baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i oferuje noclegi dla każdej grubości portfela. Smakowitymi zapachami nęcą knajpki i smażalnie umieszczone na promenadzie w pobliżu morza oraz bardziej eleganckie restauracje w mieście. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c