Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Kołobrzeg

Historia Kołobrzegu

Atrakcje Kołobrzegu

Fortyfikacje w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w...

Latarnia morska w...

Szlaki piesze i rowerowe w...

Zabytki i pomniki w...

Galerie

Pomniki przyrody w...

Imprezy - Port Jachtowy w...

Wydarzenia kulturalne i nie...

Wydarzenia kulturalne i nie...


Kołobrzeg

Kołobrzeg to 50-tysięczne miasto – uzdrowisko leżące przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku, pomiędzy miejscowościami letniskowymi: Mrzeżynem i Ustroniem Morskim. Dojechać do niego można zarówno od strony Trzebiatowa, jak i Koszalina. Kołobrzeg to także morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny. Od dawna jest zaliczany do miast silnie związanych z morzem. Świadczy o tym fakt, że już za Bolesława Chrobrego pierwszy polski biskup Reinbern dokonał uroczystego poświęcenia morza, wlewając do niego święconą wodę i wrzucając cztery kamienie pomazane chryzmem, wykazując w ten sposób pełne zrozumienie ważności zagadnień morskich w gospodarce Pomorza.  

Kołobrzeg kojarzy się większości Polaków z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej, który odbywał sie tu  od 1967 roku. Niektórzy turyści przybywają do niego właśnie z tego powodu, ponadto miasto przyciąga tysiące turystów pięknymi plażami, specyficznym mikroklimatem i atrakcjami wakacyjnego kurortu.

Jeśli postanowimy spędzić nasz urlop w Kołobrzegu, będziemy mieli do wyboru wiele atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uczestniczyć w turniejach organizowanych na plaży lub zwiedzać okolicę na rowerze. Na rzece Parsęta biegnie trasa spływu kajakowego. Zaś ci, którzy wolą spędzić czas urlopu na zwiedzaniu zabytków i  kulturalnych atrakcjach, powinni odwiedzić  Muzeum Oręża Polskiego, gdzie znajdą eksponaty polskiej broni ze wszystkich wieków. Innym miejscem bardzo kulturalnym jest Galeria Sztuki Współczesnej, której siedzibą jest parter prawego skrzydła ratusza - neogotyckiej budowli w centrum miasta. Galeria czynna jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, niektórych świąt i przerw, w czasie których przygotowana jest nowa wystawa. Wystawy można zwiedzać w godz. 10.00 - 18.00, zimą od 10.00 – 17.00. Ci, którzy preferują nocny tryb życia mogą poszaleć w miejskich pubach i lokalach. W mieście organizowane są liczne imprezy i są tu miejsca posiadające charakterystyczny klimat: marynistyczny, kowboyski czy militarny. 

Miasto słynie z leczniczego charakteru. Mikroklimat, źródła solankowe, borowina, plaża ze złotym piaskiem, duże nasłonecznienie, aerozol unoszący się w pobliżu nadmorskiego brzegu, wszystko to powoduje, że Kołobrzeg ma opinie znakomitego uzdrowiska nad Bałtykiem. Tutaj powinny wybrać się na wypoczynek i zabiegi lecznicze osoby mające problemy z układem wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (głównie cukrzycy), cierpiący na schorzenia dróg oddechowych, układu krążenia i narządów ruchu, oraz dzieci z astmą oskrzelową, zaburzeniami endokrynologicznymi (otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy) i alergicznymi schorzeniami skóry.

W Kołobrzegu bez problemu znajdziemy jakieś odpowiednie dla siebie lokum, baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i oferuje noclegi dla każdej grubości portfela. Smakowitymi zapachami nęcą knajpki i smażalnie umieszczone na promenadzie w pobliżu morza oraz bardziej eleganckie restauracje w mieście. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c