Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Imprezy w Gminie Kołobrzeg

Grzybowo

Historia Grzybowa

Plaża nudystów w Grzybowie

Wykaz sierpniowych imprez...


Grzybowo

Grzybowo to niewielka miejscowość letniskowa, położona 300 metrów od morza na terenie tzw. depresji grzybowskiej, około 1 m. p.p.m. Morze Bałtyckie w okolicy Grzybowa tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską o długości około 7 km, gdzie woda jest znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu. Miejscowość znajduje się na trasie Kołobrzeg (6 km od niego) Mrzeżyno i jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Warto wspomnieć, że to jeden z najbardziej nasłonecznionych zakątków w Polsce. Tu także jest najszersza plaża w okolicy, bo dochodząca miejscami do 40 metrów. Pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem działa plaża naturystyczna, na której w 1989 roku odbyły się ogólnopolskie wybory "Miss Natura".

Malownicza miejscowość oddzielona jest od morza wydmami i pasmem zieleni z borem sosnowym włącznie, dzięki czemu w powietrzu unosi się aromatyczne substancje lotne korzystne w leczeniu dróg oddechowych, nerwic i układy krążenia. Lasy są pełne malin, jagód i grzybów. Grzybowo leży w Obszarze Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Istnieje tu zakaz rozwoju przemysłu ciężkiego, dzięki czemu można realizować dewizę „czysta woda, czysta gleba, czyste powietrze”. Szczególnie piękna i malownicza jest dolina rzeki Parsęty, której zachęca zwłaszcza wędkarzy. Dorzecze stanowi doskonałe miejsce na biwakowanie.

W Grzybowie mieszka ponad tysiąc osób, które utrzymują się głównie z turystyki. Miejscowość wykorzystuje walory turystyczne i jest drugą - po Dźwirzynie - letniskową "lokomotywą" Gminy Kołobrzeg. Jest tu sklep spożywczy, kiosk, stołówki oraz poczta. Co roku Grzybowo odwiedza ponad 10 tys. letników. Na dawnym cmentarzu jest 8 dębów szypułkowych uznanymi za pomniki przyrody. Tutaj rozpoczyna się także rowerowy szlak turystyczny o nazwie „Szlak gniazd bocianich”, wyznaczony niebieską stylizowana sylwetka na białym tle. Wiedzie on przez Dźwirzyno, Karcino, Sarbię, Nowogrodek do Głowczewa. 

Do dyspozycji wypoczywających oferuje się całoroczną bazę w domach wczasowych i kwaterach prywatnych. Urząd Gminy posiada w Grzybowie tereny do zainwestowania i pod budowę obiektów turystycznych, uzdrowiskowych i zabudowę mieszkaniową. Baza noclegowa stale się rozrasta.

Znajduje się tutaj nietypowy Ośrodek Rekolekcyjno – Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny „Gwiazda Morza ", prowadzony przez siostry zakonne i księży marianów. Do dyspozycji gości są dwie kaplice, biblioteka i filmoteka religijna sprzyjająca pogłębieniu życia duchowego. Odbywają się także rekolekcje dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Do ośrodka można przyjechać w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Wielkanocnych. Ośrodek prowadzi także turnusy rehabilitacyjne. Goście skorzystać mogą z sal gimnastycznej, gabinetu fizykoterapeutycznego, zabiegów wykonywanych przez doświadczonych specjalistów pod czujnym okiem lekarza. Organizowane są tu szkolenia, konferencje, zjazdy, sympozja, a także przyjęcia weselne i komunijne. Jest to doskonałe miejsce na oderwanie się od zgiełku i problemów codziennego życia.

Przy ośrodku znajduje się kaplica parafialna pw. Matki Bożej Licheńskiej. W jej prezbiterium mieści się współczesny ołtarz, który stanowi oprawę dla kopii cudownego obrazu czczonego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Ciekawie prezentuje się ceramiczna droga krzyżowa wykonana przez artystów Gdańskich w nowoczesnym stylu. Przed kaplicą uwagę przykuwa dzwonnica kozłowa, w której podwieszony jest dzwon papieski, z reliefem na czaszy ukazującym wizerunek Jana Pawła II.

W Grzybowie jest też Ośrodek „Świt” - architektonicznie przystosowany dla gości niepełnosprawnych, ciekawie wyglądający hotel „Hexagon” zbudowany na bazie sześcioboku, czy Dom Wypoczynkowy w kształcie podkowy „Diament”. O atrakcyjności miejsca świadczyć może budowana, w pobliżu morza, jedyna w swoim rodzaju dzielnica rezydencka „Osiedle Bałtyk”, wykonywana z materiałów ekologicznych opracowana w Kanadzie.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c