Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Imprezy w Gminie Kołobrzeg

Grzybowo

Historia Grzybowa

Plaża nudystów w Grzybowie

Wykaz sierpniowych imprez...


Grzybowo

Grzybowo to niewielka miejscowość letniskowa, położona 300 metrów od morza na terenie tzw. depresji grzybowskiej, około 1 m. p.p.m. Morze Bałtyckie w okolicy Grzybowa tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską o długości około 7 km, gdzie woda jest znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu. Miejscowość znajduje się na trasie Kołobrzeg (6 km od niego) Mrzeżyno i jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Warto wspomnieć, że to jeden z najbardziej nasłonecznionych zakątków w Polsce. Tu także jest najszersza plaża w okolicy, bo dochodząca miejscami do 40 metrów. Pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem działa plaża naturystyczna, na której w 1989 roku odbyły się ogólnopolskie wybory "Miss Natura".

Malownicza miejscowość oddzielona jest od morza wydmami i pasmem zieleni z borem sosnowym włącznie, dzięki czemu w powietrzu unosi się aromatyczne substancje lotne korzystne w leczeniu dróg oddechowych, nerwic i układy krążenia. Lasy są pełne malin, jagód i grzybów. Grzybowo leży w Obszarze Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Istnieje tu zakaz rozwoju przemysłu ciężkiego, dzięki czemu można realizować dewizę „czysta woda, czysta gleba, czyste powietrze”. Szczególnie piękna i malownicza jest dolina rzeki Parsęty, której zachęca zwłaszcza wędkarzy. Dorzecze stanowi doskonałe miejsce na biwakowanie.

W Grzybowie mieszka ponad tysiąc osób, które utrzymują się głównie z turystyki. Miejscowość wykorzystuje walory turystyczne i jest drugą - po Dźwirzynie - letniskową "lokomotywą" Gminy Kołobrzeg. Jest tu sklep spożywczy, kiosk, stołówki oraz poczta. Co roku Grzybowo odwiedza ponad 10 tys. letników. Na dawnym cmentarzu jest 8 dębów szypułkowych uznanymi za pomniki przyrody. Tutaj rozpoczyna się także rowerowy szlak turystyczny o nazwie „Szlak gniazd bocianich”, wyznaczony niebieską stylizowana sylwetka na białym tle. Wiedzie on przez Dźwirzyno, Karcino, Sarbię, Nowogrodek do Głowczewa. 

Do dyspozycji wypoczywających oferuje się całoroczną bazę w domach wczasowych i kwaterach prywatnych. Urząd Gminy posiada w Grzybowie tereny do zainwestowania i pod budowę obiektów turystycznych, uzdrowiskowych i zabudowę mieszkaniową. Baza noclegowa stale się rozrasta.

Znajduje się tutaj nietypowy Ośrodek Rekolekcyjno – Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny „Gwiazda Morza ", prowadzony przez siostry zakonne i księży marianów. Do dyspozycji gości są dwie kaplice, biblioteka i filmoteka religijna sprzyjająca pogłębieniu życia duchowego. Odbywają się także rekolekcje dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Do ośrodka można przyjechać w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Wielkanocnych. Ośrodek prowadzi także turnusy rehabilitacyjne. Goście skorzystać mogą z sal gimnastycznej, gabinetu fizykoterapeutycznego, zabiegów wykonywanych przez doświadczonych specjalistów pod czujnym okiem lekarza. Organizowane są tu szkolenia, konferencje, zjazdy, sympozja, a także przyjęcia weselne i komunijne. Jest to doskonałe miejsce na oderwanie się od zgiełku i problemów codziennego życia.

Przy ośrodku znajduje się kaplica parafialna pw. Matki Bożej Licheńskiej. W jej prezbiterium mieści się współczesny ołtarz, który stanowi oprawę dla kopii cudownego obrazu czczonego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Ciekawie prezentuje się ceramiczna droga krzyżowa wykonana przez artystów Gdańskich w nowoczesnym stylu. Przed kaplicą uwagę przykuwa dzwonnica kozłowa, w której podwieszony jest dzwon papieski, z reliefem na czaszy ukazującym wizerunek Jana Pawła II.

W Grzybowie jest też Ośrodek „Świt” - architektonicznie przystosowany dla gości niepełnosprawnych, ciekawie wyglądający hotel „Hexagon” zbudowany na bazie sześcioboku, czy Dom Wypoczynkowy w kształcie podkowy „Diament”. O atrakcyjności miejsca świadczyć może budowana, w pobliżu morza, jedyna w swoim rodzaju dzielnica rezydencka „Osiedle Bałtyk”, wykonywana z materiałów ekologicznych opracowana w Kanadzie.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c