Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Imprezy w Gminie Kołobrzeg

Grzybowo

Historia Grzybowa

Plaża nudystów w Grzybowie

Wykaz sierpniowych imprez...


Imprezy w Gminie Kołobrzeg

„Pożegnanie bocianów”
 Impreza odbywa się w pierwszych dniach września w Dźwirzynie. W wiosce znajdują się liczne gniazda bocianie, które stanowią nie lada atrakcję dla turystów z Niemiec i Danii. Podczas imprezy, obejrzeć można występy zespołów folklorystycznych, pobawić się przy ognisku oraz zostać pasowanym na wilka morskiego.   

„Bieg ku Słońcu”
Zawody rozpoczynają się w ostatnią sobotę lipca, nazwa ich nawiązuje do promieni słonecznych jakie padają wzdłuż linii brzegowej morza, czyli wzdłuż trasy biegu. Zawodnicy, aby zdobyć puchar Wójta Gminy Kołobrzeg, muszą przebiec odcinek o długości 10 kilometrów. Wyścig rozpoczyna się w Grzybowie i biegnie krętą ścieżką pomiędzy wydmami przez Dźwirzyn, aż do mety. Oprócz pucharów, otrzymać można medale, nagrody pieniężne, oraz dla wszystkich uczestnicy przygotowane są różne wyróżnienia. W zawodach udział biorą doświadczeni i utytułowani biegacze z Polski i z zagranicy, oraz amatorzy letnicy. Także osoby niepełnosprawne chętnie się przyłączają. Bieg organizowany jest w dwóch kategoriach; oddzielnie siły swe mierzą kobiety i mężczyźni.    

Pokazy ratownictwa wodnego
W sezonie letnim, co dwa tygodnie na plażach w Dźwirzynie i Grzybowie odbywają się pokazy ratownictwa wodnego. Ideą pokazów jest uzmysłowienie turystom i mieszkańcom jak ważna jest kwestia udzielania pierwszej pomocy. Program zawiera; krótką prelekcję na temat bezpiecznego wypoczynku, przedstawienie sposobów wykorzystania sprzętu ratowniczego, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej, pokaz na „sucho” i w wodze  stylów holowania tonącego, pokazów stylów pływackich, pozorowane akcje ratownicze.

Dożynki czyli Gminne Święto Plonów
Dożynki odbywają się po żniwach we wrześniu. Rozpoczynają się od mszy świętej dla rolników, podczas której świeci się wieńce dożynkowe i chleb z dorocznego ziarna. Następuje też prezentacja dożynkowych wieńców uplecionych z różnych zbóż, kwiatów, owoców i warzyw. Wójt gminy dzieli chleb i rozdaje go wśród uczestników imprezy. Następnie rozpoczyna się festyn, który trwa do późnych godzin nocnych. Obejrzeć można występy zespołów ludowych, lub pobawić się przy wtórze muzyki tradycyjnej Kapeli Solnej z Kołobrzegu oraz zespołu muzycznego „Samba” z Drzonowa. Głodni mogą zjeść ze smakiem wyśmienitego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem w kołobrzeskiej solance, lub pyszną grochówkę serwowana z „wkładką”.

"Viva-Festiwal Indii"
W dniach 19 – 21 lipca Dzwirzyno odwiedzi festiwal "Viva-Festiwal Indii", czyli objazdowy festiwal podróżujący po miastach polskich miejscowościach. Impreza odbywać się będzie pod hasłem "Pogoda na Indie", codziennie w godzinach 16:45 do 21:45, wejście darmowe. W programie są pokazy tańców, teatry, musicale, pokazy sztuk walki, jogi, pokazy magii i czarów, koncerty tradycyjnej muzyki indyjskiej, muzyki bardziej nowoczesnej, oraz wiele innych niespodzianek i atrakcji. Można będzie poradzić się astrologa, uczestniczyć w lekcjach jogi, spróbować wegetariańskiej kuchni Indii, kupić indyjskie pamiątki lub indyjski strój. Gdy już ubierzemy "sari" czy "punjabi" pozostanie tylko do tego nałożyć na twarz orientalny

W sezonie nie zabraknie także emocji sportowych podczas turnieju siatkówki plażowej w tym mistrzostwa Polski kobiet, które odbywają się co sezon oraz dzięki wyborom najpiękniejszych dziewczyn: Miss Bałtyku i Miss Dźwirzyna. Rozrywkę zapewnią także liczne koncerty i kabarety.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c