Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Resko

Rogowo

Historia Rogowa

Trzebiatów


Trzebiatów

Odpoczywając w Mrzeżynie bądź Rogowie warto wygospodarować czas na zwiedzenie historycznego Trzebiatowa, administracyjnego centrum gminy. Mieszka tu 10367 osób. Trzebiatów leży 9 km na południe od Mrzeżyna. Obydwie miejscowości łączy droga nr 109.

Trzebiatów był jednym z najpiękniejszych miast średniowiecza na Pomorzu Zachodnim. Już w IX wieku znajdował się tutaj warowny gród słowiański, a pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu mezolitu. Prawa miejskie Trzebiatów otrzymał w 1277 roku. W XIV i XV w. miasto należało do Hanzy, w XIV w. biło własną monetę.

Zachowało się tu wiele zabytków szczególnej urody i wartości historycznej. Stare miasto góruje nad okolicą, znajdują się tu kamieniczki XVII i XIX w, gotyckie kaplice oraz fara, barokowy ratusz z XVI wieku, pałac - XVIII wieku, który do drugiej wojny światowej należał do książąt Wirtemberg, po wojnie były tu koszary Wojsk Ochrony Pogranicza, obecnie jest to siedziba Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej. W pałacu jest zorganizowana „Izba Regionalna”.

Od XIII wieku stare miasto chroniły mury obronne. Ich pozostałości nadal istnieją, najciekawsza jest Baszta Prochowa zwana Kaszaną. W XV wieku Trzebiatów i niedalekie Gryfice rywalizowały ze sobą. Trzebiatów zablokował ujście rzeki Regi i żądał od Gryfickich kupców wysokich ceł za możliwość przepłynięcia. Według legendy pewnego dnia niewierny rzemieślnik wybrał sobie Basztę Prochową na miejsce nocnej schadzki. Żona rzemieślnika nakryła kochanków i cisnęła garnkiem wrzącej kaszy. Garnek wypadł za mury prosto na głowy przygotowujących się do ataku Gryficzan. Pozwoliło to odkryć zasadzkę i obronić miasto. Niewierny rzemieślnik stał się bohaterem, nawet żona wybaczyła mu przewinienia, a baszta odtąd nazywała się Kaszana.

Władze miasta stworzyły szlak prowadzący po wszystkich zabytkach miasta, przy każdym obiekcie znajdują się tablice z opisem w języku polskim i niemieckim. Od 1996 roku Miasto jest objęte programem rządowym "Ratowanie miasteczek historycznych".

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c