Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Mrzeżyno

Historia Mrzeżyna

Trzebiatów

Izba Regionalna w Pałacu w...


Mrzeżyno

Mrzeżyno to niewielka miejscowość wypoczynkowa w Gminie Trzebiatów leżąca przy ujściu rzeki Rega. Mieszka w niej 1699 osób. Jest to typowa osada rybacka. Głównymi atrakcjami co roku przyciągającymi turystów z całego kraju są piękna plaża i czyste wody Bałtyku – klasa I. Brzegiem morza rozciąga się promenada morska. Idealne miejsce do popołudniowych spacerów. Przy ujściu rzeki znajdują się dwa falochrony: wschodni ma długość 206 m, a zachodni – 327 m, osłaniające wejścia do portu rybackiego i jachtowego. U rybaków można kupić świeże ryby prosto z morza. Cumują tu także statki spacerowe, które oferują możliwość krótkich morskich przejażdżek.

Na plaży organizowane są różnorodne festyny oraz imprezy sportowo rekreacyjne. Czas spędzimy aktywnie biorąc udział w turniejach piłki siatkowej plażowej czy mistrzostwach Polski w pływaniu na bele czym. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo. Mrzeżyno otrzymało wyróżnienie w ramach akcji „Plaża, Zdrowie, Uśmiech. Nad wodą bezpiecznie” zorganizowanej przez Grupę PZU na najlepiej przygotowane kąpieliska. Ratownicy wzbogacili się o ratowniczy zestaw tlenowy oraz deskę ortopedyczną. Dodatkowo wysoką jakość kąpieliska potwierdza prestiżowy międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi, nadawany za jakość wody, bezpieczeństwo na plaży i dbałość o ochronę środowiska, otrzymany przez Mrzeżyno  w 2005 roku.

W mieście wyskaczemy energię na sezonowo ustawionych trampolinach. Amatorzy koni mogą pojeździć konno w niedalekiej stadninie w Nowielicach. Wędkarze znajdą tu wspaniałe łowiska na rzece Redze i jeziorze Resko-Przymorskie. Rzeka Rega czasami wylewa zalewając okoliczne tereny. W marcu 2005 roku saperzy byli zmuszeni wysadzić część wału przeciwpowodziowego by uchronić Mrzeżyno przed zalaniem. Wodę skierowano na okoliczne nieużytki.

Jak we wszystkich nadmorskich miejscowościach jest tu dużo jodu, i panuje morski mikroklimat, który jest korzystny przy leczeniu alergii oraz chorób górnych dróg oddechowych. Swoje zdrowie podreperujemy w jednym z sanatoriów. Dostępne są kąpiele solankowe, borowinowe, masaże podwodne i inhalacje. W nadmorskim sosnowym lesie znajduje się kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych, kolonijnych, pól namiotowych. W sumie kąpielisko dysponuje 6800 miejscami noclegowymi w ośrodkach wypoczynkowych różnego typu Są tu też kawiarnie, smażalnie i puby, gdzie można miło spędzić czas, gdy już wygrzejemy się na plaży. Wieczorem "rozerwiemy się" na jednej z dyskotek lub wieczorku tanecznym organizowanym przez ośrodek wczasowy. Jeśli wolimy kulturalniej wykorzystać czas to przy ulicy Zabytkowej 2 czeka na nas sezonowo czynne od czerwca do sierpnia kino.

Warto zwiedzić neoromański kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, wybudowany w 1912 r. i obejrzeć chatę rybacką z XIX wieku, przy ulicy Zabytkowej, wpisaną do rejestru zabytków.

Do Mrzeżyna można dojechać samochodem od strony Trzebiatowa drogą krajową 109, od strony Kołobrzegu przez Dźwirzyno drogą powiatową 17101. W miejscowości jest przystanek PKS. Bezpośrednie autobusy odjeżdżają do Gryfic, Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Rewala, Rogowa, Szczecina, Trzebiatowa i Warszawy.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c