Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Mrzeżyno

Historia Mrzeżyna

Trzebiatów

Izba Regionalna w Pałacu w...


Mrzeżyno

Mrzeżyno to niewielka miejscowość wypoczynkowa w Gminie Trzebiatów leżąca przy ujściu rzeki Rega. Mieszka w niej 1699 osób. Jest to typowa osada rybacka. Głównymi atrakcjami co roku przyciągającymi turystów z całego kraju są piękna plaża i czyste wody Bałtyku – klasa I. Brzegiem morza rozciąga się promenada morska. Idealne miejsce do popołudniowych spacerów. Przy ujściu rzeki znajdują się dwa falochrony: wschodni ma długość 206 m, a zachodni – 327 m, osłaniające wejścia do portu rybackiego i jachtowego. U rybaków można kupić świeże ryby prosto z morza. Cumują tu także statki spacerowe, które oferują możliwość krótkich morskich przejażdżek.

Na plaży organizowane są różnorodne festyny oraz imprezy sportowo rekreacyjne. Czas spędzimy aktywnie biorąc udział w turniejach piłki siatkowej plażowej czy mistrzostwach Polski w pływaniu na bele czym. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo. Mrzeżyno otrzymało wyróżnienie w ramach akcji „Plaża, Zdrowie, Uśmiech. Nad wodą bezpiecznie” zorganizowanej przez Grupę PZU na najlepiej przygotowane kąpieliska. Ratownicy wzbogacili się o ratowniczy zestaw tlenowy oraz deskę ortopedyczną. Dodatkowo wysoką jakość kąpieliska potwierdza prestiżowy międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi, nadawany za jakość wody, bezpieczeństwo na plaży i dbałość o ochronę środowiska, otrzymany przez Mrzeżyno  w 2005 roku.

W mieście wyskaczemy energię na sezonowo ustawionych trampolinach. Amatorzy koni mogą pojeździć konno w niedalekiej stadninie w Nowielicach. Wędkarze znajdą tu wspaniałe łowiska na rzece Redze i jeziorze Resko-Przymorskie. Rzeka Rega czasami wylewa zalewając okoliczne tereny. W marcu 2005 roku saperzy byli zmuszeni wysadzić część wału przeciwpowodziowego by uchronić Mrzeżyno przed zalaniem. Wodę skierowano na okoliczne nieużytki.

Jak we wszystkich nadmorskich miejscowościach jest tu dużo jodu, i panuje morski mikroklimat, który jest korzystny przy leczeniu alergii oraz chorób górnych dróg oddechowych. Swoje zdrowie podreperujemy w jednym z sanatoriów. Dostępne są kąpiele solankowe, borowinowe, masaże podwodne i inhalacje. W nadmorskim sosnowym lesie znajduje się kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych, kolonijnych, pól namiotowych. W sumie kąpielisko dysponuje 6800 miejscami noclegowymi w ośrodkach wypoczynkowych różnego typu Są tu też kawiarnie, smażalnie i puby, gdzie można miło spędzić czas, gdy już wygrzejemy się na plaży. Wieczorem "rozerwiemy się" na jednej z dyskotek lub wieczorku tanecznym organizowanym przez ośrodek wczasowy. Jeśli wolimy kulturalniej wykorzystać czas to przy ulicy Zabytkowej 2 czeka na nas sezonowo czynne od czerwca do sierpnia kino.

Warto zwiedzić neoromański kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, wybudowany w 1912 r. i obejrzeć chatę rybacką z XIX wieku, przy ulicy Zabytkowej, wpisaną do rejestru zabytków.

Do Mrzeżyna można dojechać samochodem od strony Trzebiatowa drogą krajową 109, od strony Kołobrzegu przez Dźwirzyno drogą powiatową 17101. W miejscowości jest przystanek PKS. Bezpośrednie autobusy odjeżdżają do Gryfic, Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Rewala, Rogowa, Szczecina, Trzebiatowa i Warszawy.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c