Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pogorzelica

Historia Pogorzelicy


Historia Pogorzelicy

Pogorzelica dawniej nazywała się Fischerkaten. Powstała jako osada rybacka nad jeziorem Hägersee. Gdy jezioro zmieniło się w stały ląd rybacy zmuszeni byli żyć z roli.  Do 1912 roku istniało tu siedem zagród, które były odcięte od świata ze względu na złą jakość dróg. Miejscowością zainteresował się berliński profesor Spruth, który zbadał i opisał jej historię. Profesor jako pierwszy odkrył i docenił walory uzdrowiskowe mikroklimatu Pogorzelicy. Wszedł w spółkę z firmą ze Szczecina i wykupił okoliczne lasy sosnowe, które podzielone na działki sprzedawał  o wiele drożej amatorom morskiego powietrza i odpoczynku z dala od gwaru miasta. Cena za metr kwadratowy wzrosła od 0, 10 marki do 1, 00 marki. Wieś zyskała nowych mieszkańców. Postarano się o wybudowanie porządnych dróg dojazdowych i stacji kolejki wąskotorowej. W 1928 osiedliło się tutaj 56 osób. Na wschód od centrum osiedla powstało tak zwane osiedle szczecińskie. Poprzez wykup powierzchni leśnych z pobliskich wiosek Wachholzhagen i Eiersberg teren Fischerkaten ciągle się powiększał. Mieszkańcy dużych miast przeprowadzali się tutaj w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Pierwotny urok krajobrazu znikł, gdy przybywało coraz więcej osadników i turystów, a w 1935 roku w pobliskim Mrzeżynie wybudowano lotnisko i strzelnicę. W 1930 r. przyjechało 1230 wczasowiczów, a w 1939 r. aż 6377. Według danych rejestru mieszkańców z dnia pierwszego września 1939 mieszkały w Pogorzelicy 592 osoby, wśród nich 7 rodzin chłopskich, 5 rybackich, kilku rzemieślników i robotników. Pensjonaty i wynajem pokoi funkcjonował w 56 domach. Część mieszkańców znajdowała tutaj swoje zacisze, inni utrzymywali się z zakładu kuracyjnego i kąpielowego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c