Pogorzelica

Historia Pogorzelicy


Pogorzelica

Pogorzelica to kąpielisko morskie z szeroką piaszczystą plażą znane z uzdrowiskowych zalet swego klimatu już przed I wojną światową. Morskie powietrze i stuletnie sosnowe lasy stwarzają doskonałe warunki do leczenia chorób dróg oddechowych. Sanatoria o wysokim standardzie są tu otwarte cały rok. Kuracjusze mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Dostępne są ćwiczenia rehabilitacyjne, masaże,  naświetlania i kąpiele zdrowotne.
  
Istnieje cała infrastruktura turystyczna, są baseny kryte i otwarte, korty tenisowe, kempingi, domki letniskowe i ośrodki ukierunkowane na wypoczynek kolonijny dzieci i młodzieży. Jesienią okoliczne lasy obfitują w grzyby. Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i amatorów spacerów po lesie, które rozciągają się na przestrzeni wielu kilometrów. Tędy wiedzie międzynarodowy szlak pieszego E-9.  Brzeg morski jest tu ukształtowany łagodnie, a plaża jest szeroka z wydmami. W ciągu całego roku są tu organizowane liczne imprezy urozmaicające wypoczynek nad morzem, takie jak: rajd przygodowy orła bielika, turnieje siatkówki, brydża i tenisa, bieg śniadaniowy po plaży. Na terenie pobliskiego jeziora Liwia-Łuża, którego lustro wody położone jest 10 cm nad poziomem morza utworzono ścisły rezerwat ornitologiczny. Powstał by zachować naturalne środowisko lęgowe dzikich łabędzi oraz ptaków wodno-błotnych. Wokół jeziora zostały wytyczone trasy spacerowe.

Pogorzelica sąsiaduje z Niechorzem, gdzie koniecznie trzeba się wybrać na wycieczkę by zwiedzić latarnię morską i muzeum rybołóstwa morskiego. Dobrym pomysłem jest przejażdżka zabytkowym parowozem "Retro Ekspress" po miejscowościach gminy Rewal. Linia została uruchomiona w 1896 roku. Ciuchcia sunie po wąskich torach Jest to świetna okazja by jadąc pociągiem cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat. Na ostatniej stacji w Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa z zabytkowym taborem z XIX w.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemwiadomosci biezaceo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c