Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pogorzelica

Historia Pogorzelicy


Pogorzelica

Pogorzelica to kąpielisko morskie z szeroką piaszczystą plażą znane z uzdrowiskowych zalet swego klimatu już przed I wojną światową. Morskie powietrze i stuletnie sosnowe lasy stwarzają doskonałe warunki do leczenia chorób dróg oddechowych. Sanatoria o wysokim standardzie są tu otwarte cały rok. Kuracjusze mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Dostępne są ćwiczenia rehabilitacyjne, masaże,  naświetlania i kąpiele zdrowotne.
  
Istnieje cała infrastruktura turystyczna, są baseny kryte i otwarte, korty tenisowe, kempingi, domki letniskowe i ośrodki ukierunkowane na wypoczynek kolonijny dzieci i młodzieży. Jesienią okoliczne lasy obfitują w grzyby. Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i amatorów spacerów po lesie, które rozciągają się na przestrzeni wielu kilometrów. Tędy wiedzie międzynarodowy szlak pieszego E-9.  Brzeg morski jest tu ukształtowany łagodnie, a plaża jest szeroka z wydmami. W ciągu całego roku są tu organizowane liczne imprezy urozmaicające wypoczynek nad morzem, takie jak: rajd przygodowy orła bielika, turnieje siatkówki, brydża i tenisa, bieg śniadaniowy po plaży. Na terenie pobliskiego jeziora Liwia-Łuża, którego lustro wody położone jest 10 cm nad poziomem morza utworzono ścisły rezerwat ornitologiczny. Powstał by zachować naturalne środowisko lęgowe dzikich łabędzi oraz ptaków wodno-błotnych. Wokół jeziora zostały wytyczone trasy spacerowe.

Pogorzelica sąsiaduje z Niechorzem, gdzie koniecznie trzeba się wybrać na wycieczkę by zwiedzić latarnię morską i muzeum rybołóstwa morskiego. Dobrym pomysłem jest przejażdżka zabytkowym parowozem "Retro Ekspress" po miejscowościach gminy Rewal. Linia została uruchomiona w 1896 roku. Ciuchcia sunie po wąskich torach Jest to świetna okazja by jadąc pociągiem cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat. Na ostatniej stacji w Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa z zabytkowym taborem z XIX w.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c