Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Trzęsacz

Trzęsacz historia

Słynny Kościół w Trzęsaczu

Kolejka Wąskotorowa Gryfice...

Jak mija sierpień w...


Trzęsacz

Trzęsacz mała miejscowość wypoczynkowa leżąca na Wybrzeżu Rewalskim, lecz jest słynna na całym wybrzeżu Bałtyku. Wszyscy słyszeliśmy o kościele w Trzęsaczu, który stoi na krawędzi klifu. Gotycki kościół św. Mikołaja zbudowany w XIV / XV w. znajdował się wtedy w środku wsi, podobno 2 km od brzegu morza. Obecnie z kościoła została już tylko tylna ściana, reszta zginęła w głębinach morza. Tereny wodne wokół Trzęsacza rybacy nazywają "Tonią umarłych", ponieważ woda przy dużych sztormach wymywa kości ludzkie z dawnego cmentarza przykościelnego. Drugą cechą wyróżniającą tą wieś jej położenie geograficzne na 15 południku długości wschodniej, który wyznacza czas środkowoeuropejski. Na mapach Trzęsacz jest ledwie kropką, bo na stałe mieszka tu tylko około 200 osób, ale latem - trudno znaleźć miejsce na parkingu. Niezaprzeczalne atuty Trzęsacza to piaszczysta plaża, czyste morze i czyste powietrze. Na plażę można zejść szerokim zejściem oddalonym 300 m na zachód.

Życie w Trzęsaczu koncentruje się wzdłuż alei prowadzącej od dużego parkingu do klifowego brzegu. Tu położone są pensjonaty, bary i kawiarenki, sklepy spożywcze i z pamiątkami. Wczasy można też spędzić w dworze znajdującym się po drugiej stronie szosy. To zabytkowy zespół pałacowo-folwarczny, pochodzący z XVIII i XIX wieku, należący kiedyś do właścicieli Trzęsacza. Pałac jest otoczony parkiem, a w nim rosną wyjątkowe okazy drzew: lipy o obwodach pni przekraczających 5,8 m, graby o obwodach pni od 2 do 3,5 m i buk pospolity o obwodzie pnia 4,5m.

Będąc w Trzęsaczu warto wybrać się na przejażdżkę koleją wąskotorową na trasie Gryfice - Pogorzelica. Można też spędzić urlop aktywnie : pojeździć konno w stadninie koni, która znajduje się obok zabudowań zabytkowego kompleksu pałacowo-folwarcznego z XVIII i XIX wieku. Z Trzęsacza blisko jest do Rewala. Idzie się wygodnie i bezpiecznie, gdyż wybudowano tutaj specjalną drogę dla pieszych. Po drodze mijamy jedyne w swoim rodzaju miejsce - kilkuhektarową łąkę, z której widać Bałtyk jak na dłoni. Dodatkową atrakcją jest 15 metrowy klif, który stwarza wspaniałe warunki do szybowania paralotnią. Przy sprzyjających wiatrach od morza powstaje silny, unoszący, prąd powietrza. Co roku przyjeżdża tu wielu paralotniarzy. Tłok jest czasem tak duży, że dochodzi do powietrznych kolizji. W lecie warunki lądowania utrudniają plażowicze, jednak takie drobne trudności nie są w stanie zniechęcić "ekstremalistów".

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c