Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pobierowo

Historia Pobierowa

Jak mija sierpień w...


Pobierowo

Pobierowo to duże kąpielisko morskie położone w gminie Rewal. Na stałe mieszka tu około 1000 osób, jednak w okresie letnim przyjeżdża tutaj kilka-kilkanaście tysięcy turystów. Miejscowość jest rozciągnięta na przestrzeni 4 km nad morzem. Jest otoczona nadmorskimi lasami brzozowo-sosnowymi. Główną atrakcję turystyczną miejscowości jest rozległa plaża z drobnym złocistym piaskiem. W 2005 roku Pobierowo jako jedno z nielicznych polskich kąpielisk otrzymało prestiżowy międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi, nadawany za jakość wody, bezpieczeństwo na plaży i dbałość o ochronę środowiska.

Główną ulicą miejscowości jest Grunwaldzka, która łączy wschodni i zachodni kraniec osady i gdzie zlokalizowane jest życie kulturalno-imprezowe. Pełno tutaj kafejek, barów, restauracji i dyskotek. Są też liczne sklepy i stoiska uliczne z ciuchami, pamiątkami, zabawkami. We wsi znajduje się kościół, kino, ośrodek zdrowia, apteka, basen kryty i urząd pocztowy.

Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter, a to dzięki prywatnym inwestorom. Działki z drewnianymi domkami są sukcesywnie sprzedawane na przetargach. Pobierowo to najbardziej sprywatyzowana miejscowość Gminy - mówią mieszkańcy, wśród których są potentaci mający po kilka domów i pensjonatów. Sporo nieruchomości kupiły osoby mieszkające poza granicami kraju, Niemcy - głównie polskiego pochodzenia, Belgowie, Duńczycy, Szwedzi. Kurort na tym tylko zyskał. Nowi właściciele nawzajem się podpatrują, starając się, aby ich domki wyglądały jak najlepiej, a i tubylcy chcą dorównać przybyszom. Pobierowo rozbrzmiewa obcojęzycznym gwarem nie tylko latem. Właściciele nowych domów chętnie przyjeżdżają tutaj na weekendy, bez względu na porę roku. Kurort chętnie odwiedzają również mieszkańcy Szczecina, dla których jest to atrakcyjne letnisko.

Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i Ta miejscowość znana jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca. Pobierowo chwalą sobie przede wszystkim amatorzy aktywnego wypoczynku. Są tutaj dobre warunki do uprawiania windsurfingu. Lasy zachęcają do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Można też wybrać się na wędrówkę przebiegającym przez ten kurort międzynarodowym szlakiem turystycznym E9 Atlantyk - Morze Północne - Bałtyk - Kaliningrad.

Nocleg zapewniają liczne pensjonaty, o miejsce można też pytać w domach wczasowych i właścicieli domów letniskowych. W centrum Pobierowa jest też duży camping z domkami oraz miejscem pod namiot i przyczepę, są też mniejsze pola namiotowe. Nie brakuje tu atrakcji. Dyskoteki, kino, kawiarnie, herbaciarnie, niezwykle liczne ogródki piwne - to jedne z wielu miejsc, do których mogą się wybrać wczasowicze, odbywają się także festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Właśnie te koncerty estradowe stają się tradycją Pobierowa. Organizowane są w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c