Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Dziwnówek

Dziwnówek atrakcje

Galerie


Dziwnówek

Pierwszą miejscowością gminy Dziwnów, na którą natrafiają przyjezdni jadący z południa Polski jest Dziwnówek (na wschód od Dziwnowa). Ta niewielka miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa położona jest u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zatoką Wrzosowską (północna część Zalewu Kamieńskiego), wśród lasów sosnowych.  Wąska mierzeja jest stale umacniana przed przerwaniem wskutek silnych sztormów, zwłaszcza wiosennych i jesiennych.  W Dziwnówku łączą się drogi: numer 102 z Międzyzdrojów do Kamienia Pomorskiego i biegnąca ze wschodu wzdłuż wybrzeża droga numer 103.   

Z dojazdem nie powinno być problemu, można dojechać tu prywatnym samochodem lub skorzystać z linii PKS. Autobusy dojeżdżają do samego centrum Dziwnówka na ulicę Kamieńską. Kursują m.in. do Kamienia Pomorskiego (8 km), Szczecina, Kołobrzegu, Koszalina, Międzyzdrojów (20 km), Świnoujścia, Wolina.

Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.
Dziwnówek jest miejscowością czystą ekologicznie o niepowtarzalnym klimacie. Znajdują się tu źródła solankowe i jodowo – bromowe, które przyczyniły się do rozwoju turystyki i stanowią o wybitnie uzdrowiskowym charakterze miejscowości. W sanatorium leczone są dzieci ze schorzeniami układu oddechowego, oraz osoby mające problem z dolegliwościami układu krążenia. Istnieją też wody chlorkowo-sodowe o dużej mineralizacji, lecz ujęcie ich nie jest eksploatowane.

Dziwnówek ma do zaoferowania bazę noclegową we wszystkich przedziałach cenowych. Turyści mogą wypoczywać w luksusowych apartamentach, ośrodkach wczasowych, domkach kempingowych lub na polach namiotowych. Miejscowy kemping "Wiking" był wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich rankingach tego typu miejsc noclegowych. Kemping położony jest w lesie, a uwagę przykuwają ciekawa ekspozycja - gipsowe dinozaury, jaszczury, skrzydlate gady oraz stary młyn wodny znajdujące się przy wejściu na kemping. Na terenie znajduje się również wypożyczalnia rowerów i sprzętu pływającego.     Na wczasowiczów Dziwnówka czekają restauracje z wyszukanymi daniami typu łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, lub bary z domowymi obiadami pysznymi pierogami i gołąbkami. W małym Dziwnówku można zrobić duże zakupy. Jest tu sporo sklepów, przy placyku usytuowany jest SAM a na ulicy Morskiej targowisko.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c