Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Dziwnówek

Dziwnówek atrakcje

Galerie


Dziwnówek

Pierwszą miejscowością gminy Dziwnów, na którą natrafiają przyjezdni jadący z południa Polski jest Dziwnówek (na wschód od Dziwnowa). Ta niewielka miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa położona jest u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zatoką Wrzosowską (północna część Zalewu Kamieńskiego), wśród lasów sosnowych.  Wąska mierzeja jest stale umacniana przed przerwaniem wskutek silnych sztormów, zwłaszcza wiosennych i jesiennych.  W Dziwnówku łączą się drogi: numer 102 z Międzyzdrojów do Kamienia Pomorskiego i biegnąca ze wschodu wzdłuż wybrzeża droga numer 103.   

Z dojazdem nie powinno być problemu, można dojechać tu prywatnym samochodem lub skorzystać z linii PKS. Autobusy dojeżdżają do samego centrum Dziwnówka na ulicę Kamieńską. Kursują m.in. do Kamienia Pomorskiego (8 km), Szczecina, Kołobrzegu, Koszalina, Międzyzdrojów (20 km), Świnoujścia, Wolina.

Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.
Dziwnówek jest miejscowością czystą ekologicznie o niepowtarzalnym klimacie. Znajdują się tu źródła solankowe i jodowo – bromowe, które przyczyniły się do rozwoju turystyki i stanowią o wybitnie uzdrowiskowym charakterze miejscowości. W sanatorium leczone są dzieci ze schorzeniami układu oddechowego, oraz osoby mające problem z dolegliwościami układu krążenia. Istnieją też wody chlorkowo-sodowe o dużej mineralizacji, lecz ujęcie ich nie jest eksploatowane.

Dziwnówek ma do zaoferowania bazę noclegową we wszystkich przedziałach cenowych. Turyści mogą wypoczywać w luksusowych apartamentach, ośrodkach wczasowych, domkach kempingowych lub na polach namiotowych. Miejscowy kemping "Wiking" był wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich rankingach tego typu miejsc noclegowych. Kemping położony jest w lesie, a uwagę przykuwają ciekawa ekspozycja - gipsowe dinozaury, jaszczury, skrzydlate gady oraz stary młyn wodny znajdujące się przy wejściu na kemping. Na terenie znajduje się również wypożyczalnia rowerów i sprzętu pływającego.     Na wczasowiczów Dziwnówka czekają restauracje z wyszukanymi daniami typu łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, lub bary z domowymi obiadami pysznymi pierogami i gołąbkami. W małym Dziwnówku można zrobić duże zakupy. Jest tu sporo sklepów, przy placyku usytuowany jest SAM a na ulicy Morskiej targowisko.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c