Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Miejsca warte zwiedzenia w Dziwnowie

Gmina Dziwnów nie posiada zbyt wielu zabytków, ponieważ większość cennych budowli (hotele, pensjonaty i wille) została zniszczona w czasie II wojny światowej lub rozebrana krótko po niej. Jednakże Dziwnów może się poszczycić uroczym Osiedlem Rybackim.

Dzielnica ta założona najpewniej w latach 20-30 XX w., oparta o regularna siatkę ulic, ze skromna parterową zabudowa ma charakter osiedla robotniczego. Domy, głównie dwurodzinne, ustawione są szczytowo bądź kalenicowo (w małych zespołach) w stosunku do ulic. Budynki murowane, tynkowane, pod stromymi dwuspadowymi dachami i odeskowanymi szczytami. Zespół ten harmonijnie wkomponowany jest w krajobraz.

Warto obejrzeć także, obiekty związane z Jednostką Wojskową (jednakowa architektura, tj. budynki z czerwonej nieotynkowanej cegły), dawny poniemiecki obiekt sanatoryjny z terenem parkowym (przy ul. Mickiewicza 3 – 4), kilkoma ciekawymi architektonicznie domami wczasowymi przy ul. Kpr. Koniecznego, oraz mieszkalnymi, w tym willową ( np. willa przy ul. Małej 3). Obiekty te pochodzące z okresu od końca XIX wieku do lat 30 XX w.

Dziwnów posiada trzy pomniki. Przy nadbrzeżu (Wybrzeże Kościuszki) stoi pomnik w formie kotwicy z łańcuchem z płytą pamiątkową poświęcony rybakom, którzy oddali życie morzu odsłonięty w 1981 roku. Drugi poświęcony jest żołnierzom walczącym na Pomorzu Zachodnim (przy ul. Kpr. Koniecznego) i trzeci Grekom w związku z powstaniem szpitala Greckiego w 1949 r. na wyspie Wolin (na terenie Jednostki Wojskowej) oraz jedną tablicę pamiątkową przy ul. Parkowej poświęconą Grekom.

W centrum Dziwnowa znajduje się nowoczesny kościół z 1979 roku, gdzie na uwagę zasługuje witraże przypominające fale. Ciekawie prezentuje się ołtarz z mozaiką przedstawiającą Święta Rodziną oraz Droga Krzyżowa w bocznej nawie, dzieło Kazimierza Bieńkowskiego.

Poza zabytkami, pomnikami i kościołem warto zobaczyć Halę Sportowo – Widowiskowa, przykład najnowocześniejszych technologii urbanistycznych. Przejść się „Aleje Gwiazd Sportu” czyli ulicę biegnącą wzdłuż hali na której umieszczono marmurowe płyty z replikami mistrzów sportu. Ciekawie reprezentują się pirackie statki „Korsarz” i „Victoria” cumujące przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, pływające w morze i do Kamienia Pomorskiego. A do atrakcji antropogenicznych zaliczyć należy promenadę spacerowo – widokową ciągnącą się grzbietem piaszczystych wydm.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c