Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Dziwnów

Historia Dziwnowa

Użytek Ekologiczny

Miejsca warte zwiedzenia w...

Atrakcje Dziwnowa

Oferta turystyczno –...

Szpital Grecki w Dziwnowie

Galerie

Panoramy


Dziwnów

Dziwnów to „stolica” gminy, liczącej 4182 mieszkańców, o powierzchni 3790 ha. Od stycznia 2004 roku Dziwnów uzyskał prawa miejskie, przez co stał się pierwszym najmłodszym miastem w Unii Europejskiej.

W ramach współpracy krajowej Gmina Dziwnów jest członkiem Związku Gmin Wyspy Wolin, Związku Miast i Gmin Morskich, Komunalnego Związku Celowego Gmin Pomorza Zachodniego „POMERANIA”. W 1996 roku Gmina Dziwnów podpisała umowę o współpracy i partnerstwie z miastem Werneuchen (Niemcy), jest uczestnikiem polsko – niemieckiego programu „Koncepcja strukturalna wysp Uznam – Wolin”.

Gmina Dziwnów bardzo dynamicznie się rozwija. Władze łożą przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury komunalnej. Wielkim osiągnięciem jest wybudowanie hali sportowo-widowiskowej, gazyfikacja i kanalizacja wszystkich miejscowości gminy, oraz przebudowa i modernizacja ulic i ciągów pieszych uwzględniając osoby niepełnosprawne. Prężnie funkcjonuje też baza turystyczno – wypoczynkowa.     Miejscowość jest atrakcyjnie usytuowana wśród wód Morza Bałtyckiego, zatoki Kamieńskiej i rzeki. Położenie, w najbardziej na południe wysuniętej części przybrzeżnej morza sprawia, że występuje tu najłagodniejszy klimat w Polsce. Stąd najmniejsze amplitudy temperatur w roku, zimy krótkie i ze znikomymi opadami śniegu, lata z dużą liczbą dni słonecznych. Taki klimat korzystnie wpływa na ludzki organizm powodując, że miejscowość ma uzdrowiskowy charakter. Położenie przygraniczne sprawia, że wielu turystów z zagranicy wybiera gminę Dziwnów za miejsce wypoczynku. Często zaglądają tu turyści z krajów skandynawskich Niemcy, Czesi, oraz Słowacy. Miłośnicy plażowania chętnie odwiedzą czyste plaże nad czystą wodą, zwolennicy wędkowania znajdą piękne zakątki nad rzeką, jeziorem i zalewem pełne różnorodnych ryb. A turyści, którzy lubią szaleństwo wodnych sportów, chętnie skorzystają z dobrych warunków do żeglarstwa, windsurfingu czy kajakarstwa. Dobrze chroniony falochronem port oraz możliwość bezpiecznego cumowania jachtów przy nabrzeżu ujścia rzeki Dziwny zachęcają żeglarzy do częstych wizyt. Miłośnicy przyrody z przyjemnością wybiorą się na spacer do licznych lasów iglastych lub do użytku ekologicznego „Dziwna Martwa”.    Z roku na rok poprawia się standard obiektów wypoczynkowych. Baza noclegowa obejmuje hotele, ośrodki wypoczynkowe i kolonijne, pensjonaty, pola kempingowe, kwatery prywatne i schroniska młodzieżowe. Wczasowicze mogą wybierać nocleg według własnych upodobań. Prywatni gestorzy hoteli i pensjonatów stawiają na standard, który w wielu obiektach porównywalny jest do tego, jakim dysponują hotele w znanych kurortach we Włoszech czy Hiszpanii. Na odwiedzających czekają także liczne restauracje, kawiarnie, bary, puby. Aby urozmaicić pobyt na terenie gminy organizowane są różne imprezy o charakterze rozrywkowym – wszystko dla wczasowicza, który po skończonym urlopie wraca do domu wypoczęty, pełen wrażeń i wspomnień. Szacunkowo w sezonie letnim gminę Dziwnów odwiedza ponad 60 tysięcy gości.   

O tym, że miejscowość warto odwiedzić świadczy zajęcie trzeciego miejsca w konkursie na „Najpopularniejsza miejscowość turystyczna”, zorganizowanym przez tygodnik „Sport i Turystyka”, w 1999 roku.

DZIWNÓW GALERIA - DZIWNÓW NOCLEGI

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c