Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Wisełka

Latarnia morska

Międzyzdroje - Woliński...

Woliński Park Narodowy

Wisełka - Szlaki...

Galerie


Wisełka

Wisełka to mała miejscowość leżąca w Gminie Wolin, dziesięć kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Powstała ok. X w. Jako osada rybacka i rolnicza, potem przekształcona w folwark książęcy, a następnie w prywatną posiadłość. Przed wojną nazywała się Neuendorf, a kilka lat po wojnie Nowa Wieś. Jej głównym atutem jest szeroka plaża o sypkim i drobnym piasku. Do plaży jest 2 km, ale droga prowadzi przez przepiękny bukowy i sosnowy las, a sama plaża leży pod malowniczym klifem. Bez wątpienia jest to doskonała propozycja dla osób, które nie lubią tłoku Świnoujścia czy Międzyzdrojów i preferują ciszę i spokój. Koło plaży znajdują się ośrodki wczasowe i obiekty gastronomiczne. W samej miejscowości jest wiele zabytkowych pensjonatów z początków XX wieku. Wisełka dysponuje dużą ilością ośrodków wczasowych i prywatnych kwater, a także bazą rozrywkowo-gastronomiczną. Są tutaj sklepy spożywcze, przemysłowe, poczta,  przystanek PKS i kościół. Można tu dojechać drogą krajową numer 102, z Dziwnowa lub Międzyzdrojów.

Wisełka jest otoczona lasami Wolińskiego Parku Narodowego i urokliwymi jeziorami. Najpiękniejsze z nich jest jezioro Gardno o kształcie gwiazdy, leżące 250 m od brzegu morza i 17 metrów powyżej poziomu morza.  Według legendy na wysepce, która znajduje się pośrodku jeziora w średniowieczu istniało siedlisko korsarzy, a ich hersztem była urodziwa Steńka. Banda rabowała statki kupieckie, a część zrabowanych skarbów rozdawała biednym. Mówi się, że do dzisiaj na dnie jeziora leżą ukryte skarby, a kto je odnajdzie, zgodnie z wolą Steńki połowę musi oddać ubogim. Według innej legendy podobno na wyspie można spotkać białego konia Światowida. Najbliżej miejscowości jest jezioro Wisełka, które latem jest doskonałym kąpieliskiem, nigdy tu nie wieje, a woda jest cieplejsza niż w morzu. Przy jeziorze znajdują się także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Inne jezioro to Czajcze, gdzie znajduje się Wydrzy Głaz o wysokości 8 m wysokości i grodzisko starosłowiańskie. Nieco dalej są położone  jeziora Żółwińskie i Domysłowskie.

Przebywając z wizytą w Wisełce koniecznie trzeba zarezerwować czas na jednodniową wycieczkę do pobliskiej latarni „Kikut”. Niestety obecnie nie jest udostępniona do zwiedzania. Znajduje się ona 2,5 km na północ od Wisełki na trasie czerwonego szlaku turystycznego "Morskiego" o długości 11,8 km do Świętoujścia. Jest to część Nadmorskiego Szlaku im. Czesława Piskorskiego i Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szacunkowy czas przebycia odcinka do Świętoujścia około 5-5,5 godziny. W pobliżu miejscowości przebiega też zielony szlak "Leśny" o długości 16,8 km. Prowadzący z Międzyzdrojów przez Warnowo do Kołczewa. Czas przejścia całego szlaku: około 7,5-8,5 godziny. W okolicy są świetne warunki do jazdy na rowerze i spacerów po lesie. W pobliskim w Domysłowie można pojeździć konno w bazie Akademickiego Klubu Jeździeckiego, a w Kołczewie pograć w golfa. W Kołczewie warto też zwiedzić szczątki grodziska Słowian i kościół z XIX w.

WISEŁKA GALERIA
 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c