Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Międzyzdroje historia

Międzyzdroje

Molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje miejsca warte...

Międzyzdroje - Woliński...

Woliński Park Narodowy

Rezerwat Pokazowy Żubrów

Wisełka - Szlaki...

Galerie

Panoramy

Międzyzdroje imprezy


Międzyzdroje miejsca warte zwiedzenia

Nadmorska Promenda - ul. Bohaterów Warszawy jest ozdobiona rzeźbami i ciągnie się na przestrzeni 2 km, od borów nadmorskich aż do Kawczej Góry.
Najbardziej popularna i zatłoczona część promenady to Promenada Gwiazd, gdzie w brązie są odciśnięte dłonie gwiazd polskiego kina i teatru - upamiętniające odbywający się tu od 1997 roku każdego lipca Festiwal Gwiazd. Na okres trwania festiwalu Międzyzdroje stają się filmową stolicą Polski.  Na promenadzie mieści się Gabinet Figur Woskowych – są tam figury sławnych postaci współczesnych i historycznych. Bilety: dla grup - 4 zł,  5 zł ulgowy, 10 zł normalny. W budynku numer 4 przy promenadzie znajduje się oceanarium, gdzie można podziwiać faunę morską.

Tuż obok Promenady Gwiazd, przy ulicy Bohaterów Warszawy 20, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w zabytkowym budynku z końca XIX wieku mieści się Międzynarodowy Dom Kultury Międzyzdroje. Działa tu wiele sekcji kulturalno-artystycznych oraz odbywają się imprezy kulturalne. Między innymi Dom Kultury współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, który w dniach 20 – 25 czerwca 2005 roku odbędzie się w Międzyzdrojach już czterdziesty raz. Ponad to w budynku można zwiedzić wystawę motyli świata, najładniejsze są wielokolorowe skrzydła olbrzymich motyli tropikalnych. Oceanarium i wystawa motyli są czynne jedynie w sezonie letnim.

Przy wschodnim krańcu promenady znajduje się remiza łodzi ratownictwa brzegowego z końca XIX w. W pobliżu parku zdrojowego, przy ul. Krótkiej, mieści się kaplica zakonna SS Boromeuszek pod nazwą Stella Matutina, z ryglową wieżyczką, zbudowana ze składek polskich robotników rolnych w 1902 r.

Punkty widokowe na klifie:
Fale podmywające klif  i erozyjna działalność deszczów powoduje że klifowe urwiska ustawicznie się obsuwają. Nadmorski brzeg klifowy cofa się średnio o około metr rocznie.

Kawcza Góra (61 m.n.p.m.) to położone we wschodniej części miasta wzgórze, z którego roztacza się widok na Międzyzdroje i Bałtyk. Znajduje się tu trasa spacerowa  Na szczycie są umieszczone 2 głazy upamiętniają zjazdów leśników (z 1892 roku - zjazdu leśników niemieckich i z 1992 roku - zjazdu Polskiego Towarzystwa Leśnego). Przed wojną nazywała się  "Kaffe Berg", a na jej szczycie działała kawiarnia. Zimą 1997 roku podczas sztormu zostały zerwane schody prowadzące na plażę wraz z częścią klifu.

Punkt widokowy Gosań jest to najwyższe w Polsce wzniesienie (95 m.n.p.m) leżące bezpośrednio nad morzem. Znajduje się 4 km na północny wschód od Międzyzdrojów. Wejście na punkt widokowy znajduje się przy szosie nr 102, relacji Międzyzdroje – Kołobrzeg.  Stąd po ok. 300 metrowym spacerze, ścieżką prowadzącą przez malownicze wzgórza porośnięte stuletnimi bukami i dębami, docieramy do punktu widokowego. Z góry rozciąga się rozległy widok na wody Zatoki Pomorskiej. Kiedyś na szczyt można było dojść na pieszo z Międzyzdrojów bardzo widowiskowym szlakiem brzegiem klifu. Niestety niszczycielskie morze pochłonęło tę trasę. Samochód można zostawić na niestrzeżonym parkingu, który w sezonie letnim jest płatny i otwarty w godzinach od  9.30 do 19.30.

Jezioro Turkusowe swą nazwę zawdzięcza kolorowi - jest ono turkusowe dzięki złożom wapnia, które znajdują się na dnie. Powstało sztucznie, przez zalanie dawnej kopalni kredy wodami podziemnymi. Jest to nagłębsze jezioro na terenie Wolińskiego Parku Narodowego (21 m). Warto odwiedzić pobliską Starą Kredownię.

Ruiny "Portlandzemmentfabrik" w Lubinie
Ruiny jednej z największych fabryk w III Rzeszy, znajduje się na brzegu Zalewu Szczecińskiego, u stóp spadzistego morenowego.  Rozciąga się na przestrzeni kilkudziesięciu hektarów: betonowe ściany, stropy dawnych hal, nabrzeżne pozostałości fabrycznego portu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c