Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Resko

Rogowo

Historia Rogowa

Trzebiatów


Rogowo

Rogowo to niewielkie osiedle, leżące na mierzei odzielającej jezioro Resko Przymorskie od Bałtyku. Miejscowość ze wszystkich stron jest otoczona wodą z lądem stałym łączą ją cztery mosty, w Dźwirzynie, w Mrzeżynie i dwa na starej Redze. Administracyjnie należy do Gminy Trzebiatów. Zamieszkałe jest przez 450 stałych mieszkańców. Do 1989 roku była to miejscowość wypoczynkowa resortu MON-u. Od lat 90 wypoczywać mogą tu wszyscy, choć dla osób z resortu ceny są nieco niższe. Wybierając urlop w jednym z pawilonów Wojskowego Domu Wypoczynkowego, możemy sobie wyobrazić że jesteśmy jednym z państwowych dostojników.

W latach 90 Gmina Trzebiatów zaczęła realizować plan zmiany  zagospodarowania przestrzennego rejonu Rogowa, którego celem jest przekształcenie tego terenu w region turystyczno-wypoczynkowy. Obecnie Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje część należących do niej gruntów. Dla chętnych na terenie Rogowa czekają  działki. Są one przeznaczone pod zabudowę mieszkalną, pensjonatową i usługi turystyczne. Zmiany są już widoczne. Rogowo dzisiaj posiada dość dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjno-sportową, szeroką i piękną plażę, place zabaw dla dzieci, gabinety odnowy biologicznej, kort tenisowy itp. Planuje się stworzenie wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego i Jeziora Resko Przymorskie promenady, deptaków i ścieżek rowerowych oraz  zwiększenie ilości publicznych wejść na plażę.

Panujący tu mikroklimat sprzyja leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.  To również doskonały teren dla poszukiwaczy tajemnic szczególnie z okresu drugiej wojny światowej. Rogowo jest położone w bardzo ciekawej okolicy. Są tu wszelkie możliwe typy środowiska wodnego: jezioro, morze, rzeka, otoczone przez rozległe podmokłe łąki stwarzają dogodne środowisko żerowania i lęgowe dla ptactwa błotnego. Jezioro Resko Przymorskie jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych o powierzchni ok. 6,2 km2 i maksymalnej głębokości 2,7 m. Przez jezioro Resko Przymorskie przebiega szlak kajakowy łączący Parsętę z Regą.

Rowerzyści znajdą tu wspaniałą trasę wokół jeziora. Trasa prowadzi z Rogowa drogą na mierzei do Dźwirzyna. Po przejechaniu całego Dźwirzyna należy skręcić w prawo na trasę czerwonego szlaku turystycznego, jest to część  Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Częściowo leśną drogą dojedziemy do Głowaczewa, potem czerwony szlak prowadzi drogą do Karcina. W Karcinie porzucamy czerwony szlak i wybieramy drogę do Bieczyna, nastepnie do Gorzysławia i Trzebusza skąd droga nr 109 biegnie do Mrzeżyna, gdzie skręcając w prawo nadmorską drogą dojedziemy z powrotem do Rogowa. Trasa rowerowa ma długośc około 36 km i jej przebycie zajmuje szacunkowo 4 godziny. Inna możliwa trasa biegnie czerwonym szlakiem E9 z Karcina kierujemy się na Roby skąd droga biegnie do Mrzeżyna – jest to krótsza i bardziej odludna trasa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c