Jezioro Resko

Rogowo

Historia Rogowa

Trzebiatów


Rogowo

Rogowo to niewielkie osiedle, leżące na mierzei odzielającej jezioro Resko Przymorskie od Bałtyku. Miejscowość ze wszystkich stron jest otoczona wodą z lądem stałym łączą ją cztery mosty, w Dźwirzynie, w Mrzeżynie i dwa na starej Redze. Administracyjnie należy do Gminy Trzebiatów. Zamieszkałe jest przez 450 stałych mieszkańców. Do 1989 roku była to miejscowość wypoczynkowa resortu MON-u. Od lat 90 wypoczywać mogą tu wszyscy, choć dla osób z resortu ceny są nieco niższe. Wybierając urlop w jednym z pawilonów Wojskowego Domu Wypoczynkowego, możemy sobie wyobrazić że jesteśmy jednym z państwowych dostojników.

W latach 90 Gmina Trzebiatów zaczęła realizować plan zmiany  zagospodarowania przestrzennego rejonu Rogowa, którego celem jest przekształcenie tego terenu w region turystyczno-wypoczynkowy. Obecnie Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje część należących do niej gruntów. Dla chętnych na terenie Rogowa czekają  działki. Są one przeznaczone pod zabudowę mieszkalną, pensjonatową i usługi turystyczne. Zmiany są już widoczne. Rogowo dzisiaj posiada dość dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjno-sportową, szeroką i piękną plażę, place zabaw dla dzieci, gabinety odnowy biologicznej, kort tenisowy itp. Planuje się stworzenie wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego i Jeziora Resko Przymorskie promenady, deptaków i ścieżek rowerowych oraz  zwiększenie ilości publicznych wejść na plażę.

Panujący tu mikroklimat sprzyja leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.  To również doskonały teren dla poszukiwaczy tajemnic szczególnie z okresu drugiej wojny światowej. Rogowo jest położone w bardzo ciekawej okolicy. Są tu wszelkie możliwe typy środowiska wodnego: jezioro, morze, rzeka, otoczone przez rozległe podmokłe łąki stwarzają dogodne środowisko żerowania i lęgowe dla ptactwa błotnego. Jezioro Resko Przymorskie jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych o powierzchni ok. 6,2 km2 i maksymalnej głębokości 2,7 m. Przez jezioro Resko Przymorskie przebiega szlak kajakowy łączący Parsętę z Regą.

Rowerzyści znajdą tu wspaniałą trasę wokół jeziora. Trasa prowadzi z Rogowa drogą na mierzei do Dźwirzyna. Po przejechaniu całego Dźwirzyna należy skręcić w prawo na trasę czerwonego szlaku turystycznego, jest to część  Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Częściowo leśną drogą dojedziemy do Głowaczewa, potem czerwony szlak prowadzi drogą do Karcina. W Karcinie porzucamy czerwony szlak i wybieramy drogę do Bieczyna, nastepnie do Gorzysławia i Trzebusza skąd droga nr 109 biegnie do Mrzeżyna, gdzie skręcając w prawo nadmorską drogą dojedziemy z powrotem do Rogowa. Trasa rowerowa ma długośc około 36 km i jej przebycie zajmuje szacunkowo 4 godziny. Inna możliwa trasa biegnie czerwonym szlakiem E9 z Karcina kierujemy się na Roby skąd droga biegnie do Mrzeżyna – jest to krótsza i bardziej odludna trasa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemwiadomosci biezaceo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c