Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Resko

Historia Dźwirzyna

Dźwirzyno

Port w Dźwirzynie

Przyroda w Dźwirzynie

Imprezy w Gminie Kołobrzeg

Wykaz sierpniowych imprez...


Dźwirzyno

Dźwirzyno położone jest 12 km od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku, a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną łączącą te wody - zwaną Kanałem Resko. Mieszka tu ponad 700 osób. Układ komunikacyjny jest bardzo prosty, przez wieś przebiega droga tranzytowa z Kołobrzega przez Grzybowo do Mrzeżyna o nawierzchni asfaltowo – betonowej, od której odchodzą uliczki o nawierzchni betonowej i gruntowej. W kierunku zachodnim istnieje połączenie drogowe, lecz występują tutaj ograniczenia przejazdu.

Miejscowość położona jest wzdłuż, głównej ulicy Wyzwolenia. Warto zatrzymać się na niej dłużej, chociażby dla rosnących tu szesnastu ponad 250-letnich dębów szypułkowych. Dźwirzyno znajduje się w obrębie strefy ochrony uzdrowiskowej "C" Kołobrzegu, w strefie obszaru ochrony wód solankowych i w chronionym obszarze pasa nadbrzeża. Północna część jest w obszarze chronionego krajobrazu "Koszaliński Pas Nadmorski".

Miejscowość znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Szeroka plaża - utworzona z drobniutkich, czystych i jasnych ziarenek piasku przechodzi w kierunku lądu w wysoki wał wydmowy, dochodzący do 16 m, n.p.m. Wydmy porośnięte lasem sosnowym stanowią atrakcyjny element miejscowego krajobrazu. Poza pasem wydmowym cały obszar wsi jest płaski, lekko pochylony na południe gdzie miejscami występują obszary depresyjne. Lasy znajdują się w pasie nadbrzeżnym i wschodniej części wsi. Duży obszar (około l00 ha) jest zakrzaczony i zadrzewiony. Tylko część jeziora Resko Przymorskie znajduje się w granicach wsi (i gminy).

Dźwirzyno ma nowoczesny port, przystań windsurfingową i jachtową. Mieści się tu poczta, ośrodek zdrowia, posterunek policji (sezon), szkoła podstawowa, usługi handlu i gastronomii. W obrębie wsi znajdują się duże rezerwy terenowe przeznaczone pod zainwestowanie turystyczne. Wszyscy doceniają panujący tu leczniczy morski klimat. Wiejące od morza wiatry przynoszą ze sobą czyste powietrze, bogate w jod i aerozol morski. W 1978 roku Dźwirzyno uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej, leczy się tu schorzenia układu oddechowego i krążenia. Coraz bardziej popularne staja się turnusy lecznicze. Baza noclegowa jest bardzo urozmaicona, głównie, dlatego, że mieszkańcy utrzymują się przeważnie z działalności turystycznej. Jest tu kilka dobrze prosperujących sanatoriów, ekskluzywny czterogwiazdkowy „Senator”, najnowocześniejszy obiekt konferencyjno – hotelowy i odnowy biologicznej na polskim wybrzeżu, a dla mniej wymagających gminny ośrodek kempingowym „Biała mewa” przeznaczonym dla ośmiuset wczasowiczów, mieszczący się na obrzeżach miejscowości (od strony Kołobrzegu). Prawie każdy z ośrodków wypoczynkowych posiada korty tenisowe, boiska do gier zespołowych czy kręgielnie. W sezonie letnim przybywa tu jednorazowo 10 tys. gości, jest to najbardziej rozwinięta turystycznie miejscowość w gminie Kołobrzeg. Warto przyjechać tu również poza sezonem, bowiem pięknie prezentuje się miejscowość w czasie jesiennych sztormów oraz zimą. Podczas ostrej zimy z 1978 na 1979 roku morze w Dżwirzynie zamarznięte było aż po horyzont, a plaża przypominała arktyczny krajobraz, kry utworzyły prawdziwe góry lodowe wraz z przejściami i pieczarami.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c