Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


PLAŻE NATURYSTÓW

Smiley Pomorze zachodnie

Międzyzdroje i Świnoujście
3 kilometrowa plaża naturystów mieści się na odcinku Międzyzdroje – Świnoujście.  Wyspa Wolin jest znana ze swoich długich plaż, stromych kredowych brzegów i rozległych lasów liściastych. Plaża naturystyczna rozciąga się na długości 3 km pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami. Plaża ta, aczkolwiek znajdująca się na terenie Polski, jest łatwo dostępna dla turystów z Niemiec. W miejscowościach tych znajdują się hotele, kampingi i restauracje.

Lubiewo
Jak dojść? W miejscowości  Lubiewo należy wysiąść jadąc trasą kolejową Międzyzdroje – Świnoujście. Następnie kierujemy się w stronę ośrodka wczasowego "Pomerania", przed miejscowością Przytór.  Wchodząc wejściem głównym po lewej stronie mamy plażę dla naturystów – około 500 m. Przechodząc przez ten odcinek dochodzi się do plaży dla naturystów, ale tylko mężczyzn (uwaga: samotni mężczyźni są narażeni na zaczepki). Ta granica rozdzielająca obie plaże jest zwyczajowa w związku z czym trudno cokolwiek tu dokładnie określić. Historia mówi, że w 1986 roku  Lubiewo było miejscem wyborów Miss Natura.

Wisełka
Jak dojść?Dojście do plaży od strony Wisełki przez las sosnowy w kierunku Międzywodzia (na wschód). 200 m. za bazą rybacką, w pobliżu latarni morskiej należy skręcić w kierunku morza.

Pogożelica – Mrzeżyno
Jak dojść? Od końca Pogorzelicy iść plażą około kilometra w kierunku wschodnim. Baza turystyczna obejmuje Pogorzelicę i Mrzeżyno, gdzie warunki do znalezienia noclegu są doskonałe.  Jest to odcinek o długości ok. 10 km dziewiczej plaży, wzdłuż której nie ma ani jednej miejscowości, tylko teren po byłej jednostce wojskowej. Dodatkowym atutem tej plaży jest to, że wzdłuż wydm jest siatka, która doskonale chroni przed podglądaczami.

Dźwirzyno - Grzybowo
Plaża położona pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno
Jak dotrzeć? Do tej plaży dotrzemy jadąc od strony Grzybowa, 500 m za tablica końcową miejscowości po lewej stronie znajduje się płatny parking. Po dojściu do polaży należy kierować się kilkasetmetrów. Jak informują turyści woda na tej plaży jest krystalicznie czysta.

Smiley Pomorze Środkowe

Unieście - Mielno
Plaża nazwana przez mieszkańców "plażą nad kanałem" jest jedną z najstarszych polskich plaż. Plaża przy jeziorze Jamno po prawej stronie od kanału. Plaża mieści się w pobliżu miejscowości Mielno. Jak dotrzeć? dojechać na nią można autobusem MZK, kursującym w sezonie między Mielnem, a Łazami. Następnie należy wysiąść koło mostu nad kanałem i wtedy do plaży jest około 100 metrów. Na tę plażę można dostać się również  z głównego wejścia na plażę w Mielnie. Kierujemy się 3 km na wschód i dochodzimy do kanału, który znajduje się na samym końcu Mielna. Od kanału zaczyna się "naga plaża".

Rowy
Jak dotrzeć? Plaża naturystów znajduje się we wschodniej części Rowów. Droga prowadzi na jedyną po tej stronie Łupawy plażę tekstylną, a stamtąd już tylko ok. 15 minut spaceru brzegiem morza w kierunku wschodnim. Część drogi można pokonać idąc Parkiem skręcając ze szlaku zielono-czerwonego czarnym w stronę morza. Przejscie przez Park jest płatne. Po wyjściu na plażę, granica nagiej plaży jest już widoczna.

Rąbka
Jak dotrzeć? Będąć już w miejscowości Rąbki ( ok. 2 km od Łeby) trzeba  dojść do plaży przez piękny las- około 700m. Po dojściu na brzeg morza mamy poprzednio wyniesioną plażę na prawo (wschód). Po ok. 1,5 km na zachód rozpoczyna się urocza plaża naturystyczna. Naturyści nie lubiący tłoku mogą odejść 6-9 km na zachód, albo i nawet kilkanaście km i niemal samotnie zażywać słońca.

Lubiatowo
Plaża dla nudystów w miejscowości Lubiatowo istnieje od bardzo dawna.  Znajduje się ona na wschód od Łeby - ok. 30 km plażą i ok. 9 km. również plażą od latarni morskiej "STILO", przy drodze Lębork-Choczewo-Puck.  Dojazd ze wsi Lubiatowo wyłącznie własnym środkiem lokomocji praktycznie do samej plaży- droga leśna nieutwardzona, przy której znajduje się pole namiotowe oraz Ośrodek Wczasowy Zakładu Gazowniczego Opole. Przed wejściem na plażę jest parking leśny. Po wejściu na plażę kierujemy się w lewo ok 3 km plażą Przed plażą jest kilka budek ze smażoną rybką (jadłodajnie).

Białogóra
Idąc w kierunku wschodnim, można wybrać się na kilkugodzinny spacer plażą w kierunku do miejscowości Dębki, gdzie jest plaża dla naturystów. Można też wybrać drogę przez rezerwat przyrody, skręcając w stronę morza z leśnej drogi Białogóra-Dębki po minięciu stadniny.

Dębki
Dębki jest mało znaną miejscowością . Jest to wieś znajdująca się koło Krokowa. Plaża od centrum (ok. 2 km) w kierunku Białogóry. Łatwy dojazd z Gdyni i Wejherowa. Plaża zaczyna się ok. 500 m. od ujścia rzeki Piaśnicy do morza. Naturyści mają do dyspozycji odcinek plaży ok. 7-9 km ciągnący się w kierunku zachodnim aż do miejscowości Białogóra.

Karwia
Przypuszczalnie plaża znajduje się w w kierunku Dębek. Jest to plaża ruchoma, co oznacza, że jeżeli przy wejściu głównym nie ma "normalnych" turystów naturyści tam się opalają. Natomiast jeżeli turystów spoza środowiska naturystów jest więcej, to wielbiciele nagiego opalania rozchodzą się ustronniejsze miejsca tej plaży.

Chłapowo- Rozewie
Jak dotrzeć? Dojść do plaży można z Chłapowa przez przepiękny wąwóz Rudnik. Dochodząc do plaży należy skręcić w lewo, na zachód. Plaża rozpoczyna się ok. 500 - 800 m od wyjścia z wąwozu. Kierunek przejścia wskazują drogowskazy, z lokalizacją plaży zapoznać się można również na planach miejscowości. Specjalnie wydzieloną plażę dla naturystów postanowili stworzyć sami mieszkańcy Chłapowa. Decyzja zapadła w lutym 2001 r. na zebraniu wiejskim, gdzie za tym pomysłem opowiedziała się zdecydowana większość chłapowian.
Szeroka, piaszczysta plaża w najdalej na północ wysuniętym skrawku Polski. Ciągnie się ona na przestrzeni ok. 1-2 km pomiędzy Chłapowem a Rozewiem.

Smiley Półwysep Helski

Chałupy -  Kuźnicy Helskiej
Jest to jedna z najstarszych plaż dla naturystów w Polsce. Najprawdopodobniej powstała już w 1960 roku. Plaża naturystyczna liczy sobie około 3,5 km, a położona jest między miejscowościami Chałupy a Kuźnica Helska.
Jak dotrzeć? Należy wyjść z Chałup na plażę północną (dowolnym wejściem, a jest ich sporo) i udajemy się na wschód brzegiem morza. Na dojście do początku plaży należy poświęcić 30-40 minut, natomiast na znalezienie się w centralnej części plaży naturystycznej musimy dysponować 40-50 minutami. Więcej informacji na stronie
http://plaze.naturyzm.org.pl/

Jastarnia
Pierwszy camping od Kuźnicy, jeszcze przed lotniskiem, ulica Mickiewicza nazwa „Nowa Maszoperia”. Dojście do plaży nadmorskiej przez las naprzeciw bramy do campingu ok. 70 m. Przy wejściu na plażę punkt charakterystyczny - bunkier wojskowy z okresu II wojny. Naturystyczne plażowanie 50-100 m. od wejścia w stronę Kuźnicy. Bardzo szeroka o pięknym piasku plaża i niczym nie zakłócony spokój. Pełna tolerancja. Na campingu dość dobre warunki, można zjeść obiad, rybkę, pizzę, zapiekankę oraz sklep ogólnospożywczy. Jest też plaża nad zatoką i znakomite warunki do szaleństw na desce windsurfingowej.

Jurata
Naturyści opalają się 3 km na wschód (w stronę Helu) od ostatniego zejścia na plażę. Wcześniej, aż gęsto od tekstylnych.

Smiley Zatoka Gdańska

Rewa
Mała wioska ok. 10 km na północ od Gdyni. Dojechać tam można z Gdyni autobusem miejskim nr 146, lub oczywiście własnym środkiem transportu. Niestety miejsce to jest bardzo popularne na plażowanie, ale tekstylne... (dużo plażowiczów to mieszkańcy Gdyni). Plaża dla naturystów znajduje się po prawej stronie (w kierunku miejscowości Mechelinek), ok. 5 min drogi (200 m). Niestety jest to plaża bardzo opustoszała, praktycznie zanikła tu forma nagiego wypoczynku. Być może w tym roku miejsce to stanie się bardziej popularne wśród naturystów (może turyści z kraju...), bo jest to wioska bardzo "spokojna" i bardzo pięknie położona (Cypel Rewski).

Gdańsk – Górki Zachodnie
Piękna, szeroka, piaszczysta plaża (80 - 100 m szerokości , 300 m długości) osłonięta od strony lasu wałem (wydmy). Jest to popularne miejsce wypoczynku trójmiejskich naturystów (jedyne tego typu miejsce w Trójmieście). Dojście: Dojazd miejskimi środkami transportu: tramwajami (nr 8 i 13) do kąpieliska na Stogach (30 min jazdy). Dalej po wejściu na "tekstylną" plaże należy odbić w prawo (w kier. Górek Zach.) i iść ok 1 km (15 min drogi), albo autobusem (nr 111) w kierunku Górek Zach. (ok 20 min jazdy) - należy wysiąść na przystanku usytuowanym przed zbiornikami Rafinerii Gdańskiej, następnie iść traktem (droga usypana żwirem) przez las (ok 15 min drogi). Naga plaża znajduje się po prawej stronie od wejścia na plażę (50 m). Uwagi: Co roku w wakacje wypoczywa tu codziennie ok 300 osób, zaś w weekendy ok 1000-1500 osób. Najbliżej na nagą plażę będą miały osoby zakwaterowane w miejscowości Gdańsk - Sobieszewo. Wchodząc na plażę w Sobieszewie należy skręcić w lewo i iść przez ok. 2 km do końca linii brzegowej. 200 metrów dalej zaczyna się naga plaża. Niektórzy tekstylni jednak niechętnie patrzą na golasów, złożono nawet skargi do prokuratury.

Sobieszewo
Rewelacyjne miejsce dla naturystów. Na razie sami tekstylni, ale plaża pusta (szczególnie, jeśli odjedziemy od centrum) więc spokojnie można się zaorganizować i plażować nago. Plaża szeroka, piekny piasek na plazy i w wodzie. W tym roku opalalismy się nago i nikomu to nie przeszkadzało. Minus to trochę daleko do plaży (700-1000 m), ale droga fajna przez las.


Smiley Mierzeja Wiślana

Jantar
Jest to mała miejscowość wypoczynkowa nad morzem, znajdująca się w województwie pomorskim. Plaża zlokalizowana jest około 1,5 kilometra na zachód (w kierunku Mikoszewa) od wejścia na plażę w Jantarze. Dojazd z Gdańska autobusem PKS w kierunku Krynicy Morskiej, a z Mikoszowa lub Stegny kolejką wąskotorową, zwaną "Jantar Ekspres" kursującą co 30 minut.

Stegna
Centralna plaża zajęta jest przez tekstylnych. Naturyści muszą wędrować w kierunku Sztutowa lub Jantaru. Lepsza jest plaża zachodnia.

Piaski
Plaża jest podobna do plaży w Rowach: szeroka, piaszczysta ale miejscami występują ławice kamieni i ostrego żwiru. Strzeżona plaża tekstylna znajduje się w pobliżu małego portu rybackiego, który raczej należy omijać dużym łukiem (mnóstwo gnijących rybich odpadków i stada żerujących mew). W stronę granicy rosyjskiej rozciąga się bardzo ładna plaża, ale naturyści są tu stosunkowo rzadko spotykani (sporadycznie pojedyncze grupki blisko granicy), być może z powodu częstych spacerów tekstylnych w tą stronę. Co dziwniejsze, topless jest tu jeszcze rzadszym zjawiskiem. Plaża naturystyczna znajduje się ok. 2 km na zachód od plaży strzeżonej.

Informacje pochodzą z serwisu http://plaze.naturyzm.org.pl/

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c