Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Krynica Morska

Historia Krynicy Morskiej ,...

Latarnia w Krynicy Morskiej

Imprezy

Galerie

Panoramy


Latarnia w Krynicy Morskiej

Latarnia morska w Krynicy Morskiej (wówczas 500 m od miejscowości) została oddana do użytku 1 maja 1895 roku. Wieżę zbudował rzemieślnik z Elbląga - Edward Stach, na jej szczycie umieszczono laternę z aparatem Frasnela. Emitował on serię błysków: co dwie sekundy błyski, następnie przerwa 4 sekundy. Wysokość uśredniona wydm i wzniesień Mierzei Wiślanej wynosi 20 - 25 metrów. Miejsce ustawienia latarni (wydma o wysokości 29 m n.p.m.) umożliwiło dotarcie jej błysków do odłegłych miejsc zatoki Gdańskiej (18,5 mili morskiej) jak i brzegów Zalewu Wiślanego.

Wygląd latarni zmieniła niestety II wojna światowa. Z końcem wojny została ona doszczętnie zniszczona przez wycofujące się wojska niemieckie. 6 długich lat czekała Krynica morska na wybudowanie nowej latarni. W tym okresie ruch morski (nocny) był znacznie utrudniony.

Nowa latarnia została uruchomiona 25 sierpnia 1951 roku. Została zbudowana z betonowych bloków w formie stożkowej wieży o średnicy 6 metrów u dołu i 4,5 metrów przy szczycie. Całkowita wysokość latarni wynosi 26,5 metra. Światło emitują 2 żarówki o mocy 1000 W / 220V każda, wraz z cylindrycznymi soczewkami z dwupozycyjnym zmieniaczem.

W latach 1957 - 1997 latarnia morska spełniała także funkcję radiolatarni, wysyłając w eter sygnał rozpoznawczy według alfabetu Morse'a oznakowany "KM".

W 1996 roku wykonano jej remont. Cała wieża została pomalowana kolorem czerwonym, przy dobrej pogodzie widać ją z kilku mil morskich.

W sezonie turystycznym latarnia morska jest znakomitym punktem widokowym - cieszy się ogromną popularnością. Z góry widać prawdziwy fenomen Mierzei Wiślanej - zalew i morze - to wszystko odziela tylko las i troszkę ziemi...

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c