Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Krynica Morska

Historia Krynicy Morskiej ,...

Latarnia w Krynicy Morskiej

Imprezy

Galerie

Panoramy


Latarnia w Krynicy Morskiej

Latarnia morska w Krynicy Morskiej (wówczas 500 m od miejscowości) została oddana do użytku 1 maja 1895 roku. Wieżę zbudował rzemieślnik z Elbląga - Edward Stach, na jej szczycie umieszczono laternę z aparatem Frasnela. Emitował on serię błysków: co dwie sekundy błyski, następnie przerwa 4 sekundy. Wysokość uśredniona wydm i wzniesień Mierzei Wiślanej wynosi 20 - 25 metrów. Miejsce ustawienia latarni (wydma o wysokości 29 m n.p.m.) umożliwiło dotarcie jej błysków do odłegłych miejsc zatoki Gdańskiej (18,5 mili morskiej) jak i brzegów Zalewu Wiślanego.

Wygląd latarni zmieniła niestety II wojna światowa. Z końcem wojny została ona doszczętnie zniszczona przez wycofujące się wojska niemieckie. 6 długich lat czekała Krynica morska na wybudowanie nowej latarni. W tym okresie ruch morski (nocny) był znacznie utrudniony.

Nowa latarnia została uruchomiona 25 sierpnia 1951 roku. Została zbudowana z betonowych bloków w formie stożkowej wieży o średnicy 6 metrów u dołu i 4,5 metrów przy szczycie. Całkowita wysokość latarni wynosi 26,5 metra. Światło emitują 2 żarówki o mocy 1000 W / 220V każda, wraz z cylindrycznymi soczewkami z dwupozycyjnym zmieniaczem.

W latach 1957 - 1997 latarnia morska spełniała także funkcję radiolatarni, wysyłając w eter sygnał rozpoznawczy według alfabetu Morse'a oznakowany "KM".

W 1996 roku wykonano jej remont. Cała wieża została pomalowana kolorem czerwonym, przy dobrej pogodzie widać ją z kilku mil morskich.

W sezonie turystycznym latarnia morska jest znakomitym punktem widokowym - cieszy się ogromną popularnością. Z góry widać prawdziwy fenomen Mierzei Wiślanej - zalew i morze - to wszystko odziela tylko las i troszkę ziemi...

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c