Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Międzyzdroje historia

Międzyzdroje

Molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje miejsca warte...

Międzyzdroje - Woliński...

Woliński Park Narodowy

Rezerwat Pokazowy Żubrów

Wisełka - Szlaki...

Galerie

Panoramy

Międzyzdroje imprezy


Międzyzdroje

Międzyzdroje, często nazywane „Perłą Bałtyku”, to przepiękne kąpielisko położone w północno-zachodniej części Polski nad Morzem Bałtyckim i Zalewem Szczecińskim na Wyspie Wolin, między szeroką piaszczystą plażą z wybrzeżem klifowym a lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, dzika przyroda i malownicze krajobrazy są magnesem dla tysięcy turystów przybywających każdego roku do Międzyzdrojów. Szczególny mikroklimat i źródła solankowe powodują, że co roku przyjeżdża tu wielu kuracjuszy. Leczy się tu głównie choroby układu oddechowego, tarczycy i układu krążenia. Międzyzdroje to także siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego i baza rybacka.
Turystyka stanowi jedną z głównych dziedzin gospodarki lokalnej. Miasto dysponuje dużym zapleczem hotelowym z bazą noclegową o wysokim standardzie oraz zapleczem gastronomicznym. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia internetowej strony miasta
www.miedzyzdroje.pl oraz Punktu Informacji kulturalno-turystycznej w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach ul. Bohaterów Warszawy 20, www.mdkmiedzyzdroje.pl , tel. (091) 32 82778.

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest piękna piaszczysta plaża, z której w głąb morza wychodzi nowo wybudowane molo o długości 395 m przystanią białej floty i nową linią statków pasażerskich kursujących pomiędzy Kurortami Cesarskimi na Wyspie Uznam  i Międzyzdrojami. Po upalnym dniu spędzonym na plaży można wybrać się na spacer nadmorską promenadą, wypić herbatę w zacisznej kawiarence, podziwiać odciśnięte podczas festiwalu filmowego dłonie polskiej kinematografii gwiazd oraz podobizny sław w gabinecie figur woskowych.
Gdy już wypoczniemy na plaży, możemy zwiedzić Rezerwat żubrów, Muzeum Przyrodnicze, podziwiać walory Wolińskiego Parku Narodowego, pograć w golfa w pobliskim Kołczewie i uczestniczyć w oferowanych atrakcjach kulturalnych i sportowych. Między innymi od 1966 r. jest tu organizowany Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, a od 1996 r. Wakacyjny Festiwal Gwiazd.  Istnieją tu warunki do zdrowego wypoczynku oraz uprawiania rekreacji, sportu i turystyki kwalifikowanej, takiej jak: wędrówki piesze i bieganie, wycieczki rowerowe, sporty wodne i jeździectwo.
Międzyzdroje to kurort ze 150-letnią tradycją. Leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękne krajobrazy są atrakcją dla turystów każdego roku. Najbardziej reprezentacyjnym rejonem miasta, jest nadmorska promenada (ozdobiona rzeźbami), ciągnąca się na przestrzeni ponad 2 km i przylegające do niej molo, którego początki sięgają 1884 r. Wzdłuż promenady można podziwiać secesyjne wille. Z mola roztacza się przepiękny widok na wody Zatoki Pomorskiej i jej klifowy brzeg pokryty lasami.  Na  wschodzie można też dostrzec doskonałe punkty widokowe na klifie: Kawczą Górę 68 m, Górę Białą 105 m. W pobliżu znajduje się muszla koncertowa i park zdrojowy im. F. Chopina z jego popiersiem odsłoniętym w 1999 r., w którym rosną dęby piramidalne, platany i żywotniki. Na terenie miasta rosną liczne drzewa - pomniki przyrody.
Do Międzyzdrojów można dojechać koleją, autobusem PKS, busami regularnie kursującymi ze Szczecina lub własnym samochodem. Międzyzdroje posiadają bezpośrednie połączenie kolejowe ze Świnoujściem, Szczecinem, Kamieniem Pomorskim, Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem, Katowicami, Przemyślem, Warszawą oraz Berlinem i Poczdamem. Z przystanku PKS kursują bezpośrednie autobusy do Dziwnowa, Gdańska, Gdyni, Goleniowa, Gryfic, Kamienia Pomorskiego. Chcąc przekroczyć granicę samochodem, można zrobić to na jednym z przejść granicznych Kołbaskowo, Lubieszyn, Rosówek. Innym rozwiązaniem jest droga lotnicza, do międzynarodowego lotniska w Goleniowie jest tylko 50 km. Najbliższe przejścia graniczne są w Świnoujściu. Przejście lądowe obsługuje tylko ruch pieszy, natomiast na morskim odprawiane są regularne promy do Malmo, Ystad, Kopenhagi a w sezonie letnim na Bornholm.

MIĘDZYZDROJE GALERIA

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c