Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Gdynia Szlaki Piesze

Gdańsk

Latarnia Morska Gdańsk Nowy...

Westerplatte

Klasztor w Oliwie

Gdańsk - historia

Imprezy 2008

Galerie


Gdańsk

Gdańsk to największy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny polskiego Wybrzeża. Obszar 262 km2 zamieszkuje 457 tys. mieszkańców. Wraz z Gdynia, Sopotem i kilkoma mniejszymi ośrodkami tworzy nadmorską aglomerację, zwaną Trójmiastem, w której mieszka ponad 800 tys. osób.

Od 1999 roku, w wyniku reformy administracyjnej kraju, Gdansk stał się stolicą jednego z 16 nowych województw – pomorskiego. Wielkość PKB na 1 mieszkańca daje pomorskiemu piąte miejsce wśród nowych województw. Jest to region niezwykle kuszący dla inwestorów zagranicznych. W rankingach atrakcyjności zajmuje trzecie miejsce w kraju, skupiając 13 % zainwestowanego w Polsce kapitału zagranicznego. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym z najgłębszym i jednym z największych na Bałtyku portem, obsługującym statki o nośności do 150 000 DWT, międzynarodowym portem lotniczym, siecią połączeń kolejowych i drogowych. O pomyślnym rozwoju Gdańska stanowią w dużej mierze jego mieszkańcy – dobrze wykształceni, dynamiczni i przedsiębiorczy.

Historia miesza się tu z nowoczesnością. Starówka i zabytkowe kamienice sąsiadują z drapaczami chmur i olbrzymimi centrami multimedialnymi. Jest to też jedno z niewielu z miast, którego nazwa wypowiedziana za granicą od razu wywołuje uśmiech zrozumienia – Solidarność. To tutaj jest kolebka pierwszego w pełni wolnego związku zawodowego w czasach komunistycznych. Wszędzie można spotkać ślady burzliwej przeszłości: plac solidarności z pomnikiem Trzech Krzyży, Westerplatte, katedra oliwska, Dwór Artusa.

Jest to jedno z najbardziej "zielonych" miast w Polsce; na jednego mieszkańca przypada 134,4 m.kw. terenów zielonych, głównie lasów. Występuje tu szereg form chronionej przyrody takich jak: park krajobrazowy, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz 29 gatunków roślin objętych całkowitą ochroną. Gdańska przyroda to także pięknie położone oliwskie ZOO, Opływ Motławy, Wyspa Sobieszewska. Promuje się tu zdrowy styl życia i modę na rowery. Sieć ścieżek rowerowych oplatających aglomerację ciągle się powiększa. Najnowszy projekt przewiduje budowę trasy Brzeźno – Rębiechowo. Trasa połączy dwa atrakcyjne rowerowo rejony Trójmiasta - zbudowaną w połowie lat 1990 tych zatłoczoną trasę "nadmorską" oraz rejon górnego tarasu - wyprowadzający ruch rowerowy poza obwodnicę w kierunku lotniska w Rębiechowie i nazywającej się tak samo stacji kolejowej.

Gdańsk to centrum kulturalne przyciągające przez cały rok turystów z Polski i całego świata. Festiwale ulicznych teatrów, muzyki organowej lub folkowej odbywają się przez całe lato. Wizytówką nadmorskiego grodu jest Jarmark Dominikański, który odbywa się tu od czasów średniowiecza. W 1260 roku papież Aleksander IV nadał gdańskim Dominikanom przywilej organizacji jarmarku. Od tego był organizowany organizowany na początku sierpnia w dzień św. Dominika. Rozpoczęcie Jarmarku oznajmiały wszystkie dzwony w mieście rozbrzmiewając w samo południe. Początkowo jarmark odbywał się na Placu Dominikańskim, ale wraz z rozwojem przeniósł się w okolice Wałów Jagiellońskich i ul. Długiej. Na jarmarku można było nabyć kaszubską ceramikę, czeskie szkło, toruńskie pierniki, rosyjskie futra, bursztyny itd. Jarmark św. Dominika trwał w Gdańsku bez przerwy przez kilka wieków, aż do II wojny światowej. Ponownie został zorganizowany w 1972 roku z inicjatywy Wojciecha Święcickiego - dziennikarza popularnej gdańskiej popołudniówki "Wieczoru Wybrzeża". Od 1996 roku głównym organizatorem Jarmarku św. Dominika są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

W mieście jest aż sześć wyższych szkół, w sumie na terenie całego trójmiasta jednocześnie studiuje około 60 tysięcy młodych ludzi, którzy nadają miastu wyjątkowości i pozostawiają swój wkład w jego rozwoju.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c