Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ciekawe i zabytkowe miejsca...

Gdynia Szlaki Piesze

Sopot

Opera Leśna

Grodzisko w Sopocie -...

Festiwal Piosenki w Sopocie

Latarnia morska w Sopocie

Muzeum Sopotu - Willa...

Galerie

Sopockie molo

Imprezy


Sopockie molo

Drewniany pomost spacerowy i widokowy o długości 515,5 metra, wyprowadzony w morze na odległość 450 m od brzegu. Popularne miejsce tłumnych spacerów i okolicznościowych festynów, a także przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej i przystań jachtowa.

Molo składa się z prostokątnej platformy połączonej ze Skwerem Kuracyjnym, głównego trzonu z kilkoma bocznymi platformami, głowicy w kształcie trapezu oraz bocznej ostrogi stanowiącej przystań jachtową i miejsce spacerowe. Łączna długość pomostu wynosi 645 m. Z pomostu roztaczają się rozległe widoki na miasto, plażę i nadmorskie parki, klifowe wybrzeża Kępy Redłowskiej i porty Gdańska, pływające po morzu okręty oraz przy dobrej pogodzie zalesioną wstęgę Mierzei Helskiej. W sezonie letnim u nasady mola funkcjonują liczne kramiki z pamiątkami, a u nasady głowicy – kasy biletowe żeglugi przybrzeżnej oraz platforma widokowa wyposażona w dostępne odpłatnie lornetki i lunety.

Na skwerze kuracyjnym W okresie zimowym w części lądowej jest organizowane sztuczne lodowisko. Lodowisko ma wymiary 35x18 m i jest usytuowane tuż przy zabytkowej fontannie. Jednocześnie może się ślizgać 100 osób.

Pierwszy pomost spacerowy dla kuracjuszy zbudował w 1827 r., na miejscu dzisiejszego mola, Jan Jerzy Haffner. Miał on zaledwie 41 m długości i 1,6 m szerokości. W 1842 r. stał już na jego miejscu nowy pomost o długości 63 m i szerokości 2,5 m, a w roku 1882 molo wydłużono do 94 m, poszerzono do 3, m i wyposażono na końcu w prostokątną platformę, do której mogły dobijać mniejsze statki. Do obecnych rozmiarów molo rozbudowano w latach 1927–1928, tj. w stulecie jego powstania.

Od 1 maja do 30 września wstęp na Molo jest płatny. Od 2005 roku zmieniono opłaty. Wstęp płatny dotyczy tylko wejścia na część drewnianą. Skwer Kuracyjny będzie otwarty dla turystów i mieszkańców Trójmiasta przez cały rok.

Opłaty:

  • DNI ŚWIĄTECZNE: Normalny - 3,50 zł, Ulgowy - 1,80 zł
  • OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU: Normalny - 2,70 zł, Ulgowy - 1,30 zł
  • KARNETY: Normalny 15 wejść - 34,00 zł, Ulgowy 15 wejść - 17,00 zł

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c