Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Ciekawe i zabytkowe miejsca...

Gdynia Szlaki Piesze

Sopot

Opera Leśna

Grodzisko w Sopocie -...

Festiwal Piosenki w Sopocie

Latarnia morska w Sopocie

Muzeum Sopotu - Willa...

Galerie

Sopockie molo

Imprezy


Muzeum Sopotu - Willa Claaszena

Muzeum Sopotu działa od 1 lutego 2001 roku. Jest zlokalizowane przy nadmorskiej promenadzie w zabytkowej willi gdańskiego kupca Ernsta Augusta Claaszena. Budynek powstał w 1903 roku. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Muzeum Sopotu jest samorządową instytucją kultury, podległą Gminie Miasta Sopotu.

Ernst August Claaszen urodził się w 1853 roku w Gdańsku i zmarł w 1924 roku w Sopocie. Jego żona oraz dwie córki, aż do śmierci Ernsta mieszkały w sopockiej willi. Claaszen był właścicielem firmy cukrowniczej przez kilkadziesiąt lat. Prowadził również przedstawicielstwa berlińskich fabryk motorów na Prusy Wschodnie, a także gdańskie przedstawicielstwa firm ubezpieczeniowych ze Stuttgartu. Po 1900 roku został agentem konsularnym USA na Prusy Wschodnie i tytuł konsula zachował do śmierci.

Wybudowana przez Claaszena willa, usytuowana tuż przy sopockiej plaży posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla architektury kurortu z początku wieku: malowniczo rozbudowaną bryłę, wieżyczki i wykusze, taras i balkonik, werandę zwróconą w stronę pobliskiej plaży, wysoki spadzisty dach oraz reprezentacyjne i funkcjonalne wnętrza z rozbudowaną dekoracją sufitów i dekoracyjną stolarkę. Willa stoi w otoczeniu rozległego parku, w którym dziś dużą atrakcję stanowi stary dobrze zachowany drzewostan o wielu odmianach. Szczęśliwie zachowane zostało wnętrza domu, w prawie niezmienionym układzie, pozwalające odtworzyć obraz letniej rezydencji bogatego właściciela z początku XX wieku. Piętro, gdzie pierwotnie znajdowały się pokoje sypialne małżonków i ich obu córek, przeznaczone zostało na sale wystaw zmiennych, związanych z historia Sopotu i rozlegle rozumianą tematyką życia, kultury i turystycznych atrakcji dawnych kurortów. Obecnie znajduje się tam godna polecenia wystawa starych fotografii Sopotu.

Muzeum Sopotu zajmuje się gromadzeniem pamiątek historycznych, dokumentalnych, artystycznych związanych z historią miasta. Wśród zgromadzonych do tej pory eksponatów odnaleźć można stare mapy, przewodniki turystyczne, pocztówki, dokumenty, fragmenty zastaw stołowych z hoteli i pensjonatów, rodzinne albumy i fotografie, typowe sopockie pamiątki turystyczne itd.

ul. Poniatowskiego 8 
81-724 Sopot 
tel. (0-58) 551 22 66, 551 50 31 
fax (0-58) 551 71 98 
e-mail:
muzeum@sopot.pl

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c