Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Krynica Morska

Historia Krynicy Morskiej ,...

Latarnia w Krynicy Morskiej

Imprezy

Galerie

Panoramy


Krynica Morska

Prawa miejskie Krynica Morska otrzymała w 1991 roku. Jest najmniejszym miastem w Polsce, na stałe zamieszkiwanym przez około tysiąc osób. W sezonie letnim ten wspaniały kurort na Mierzei Wiślanej jednorazowo odwiedza ponad 30 tysięcy osób.

Krynica Morska to dawniej osada o charakterze rybackim. Od strony morza znajdują się tu wspaniałe, jedne z najpiękniejszych na świecie plaże, pokryte białym piaskiem. Pas środkowy pokryty sosnowymi lasami z domieszką dębu, buka i świerka. Czyste powietrze i znajdujący się w nim aerozol morski, wpływają na atrakcyjność warunków klimatycznych.

Krynica Morska to wspaniały ośrodek turystyczny, w którym więcej niż gdziekolwiek na polskim wybrzeżu dni słonecznych. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków.

Atrakcję miasta stanowi latarnia morska - wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m. daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Wysokość wieży 26,5 m. Do 1945 roku istniała w tym miejscu latarnia z 1895 roku, która to została wysadzona przez wycofujących się pod koniec wojny hitlerowców. Roztacza się z niej wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną ukazując jak cudownie wygląda ten cieniutki pas lądu przebiegający pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Plaże Mierzei Wiślanej należą do najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, szerokość ich dochodzi do 50 m. Największą atrakcją plaż oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych jest bursztyn wyrzucany przy sztormowym wietrze na mierzejowe plaże.

Na krynickich plażach funkcjonują wspaniałe zjeżdżalnie, na których z wysokości kilkunastu metrów, leżąc lub siedząc, opada się w strumieniach wody do czekającego na dole basenu.

Nad zalewem znajduje się molo spacerowe. Przy Porcie Jachtowym działa założony w 1971 roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping.

Po dawnych czasach w Krynicy Morskiej pozostała zabudowa kurortowa na górnym tarasie (piękne domy willowe usytuowane w zieleni, domy rybackie nad zalewem oraz park przy ul. Świerczewskiego (relikt ekskluzywnej Krynicy z czasów przedwojennych).

Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c