Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Jamno

Pomniki Mielna

Mielno

Historia Mielna

Szlaki piesze

Szlaki rowerowe

Warto zobaczyć w Mielnie

Mielenko

Galerie

Dni Województwa Zachodnio-...


Warto zobaczyć w Mielnie

Kościół gotycki z XV wieku - Znajduje się przy ul. Kościelnej 11, ok. kilometra na zachód od centrum Mielna. Stoi na wzgórzu, które kiedyś dawno temu było przypuszczalnie pogańskim miejscem kultowym. Wskazują na to znalezione w pobliżu Kościoła urny z popiołami. Kościół pochodzi z XV wieku, wieża z XVI wieku. Jest murowany z cegły i kamienia polnego, jednonawowy, na rzucie prostokąta z prezbiterium zamkniętym trójbocznie, oszkarpowany. Jcechą charakterystyczną kościoła są kamienie wmurowane w ściany kościoła przedstawiające lub przypominające postacie ludzkie. Inną ciekawostką są fragmenty kamieni młyńskich znajdujące się nad ozdobnym gotyckim portalem wejściowym w murach wieży. Jako przyrządy dające pośrednio chleb, nie mogły być niszczone dlatego często wykorzystywano je w budowie kościołów czy do budowy dróg jako bruk. Z lewej strony wejścia głównego jest wmurowany kamień o ciemnej barwie, który kształtem przypomina siedzącego niedźwiedzia. Zabytkowy wystrój kościoła stanowi barokowa ambona z XVIII wieku z rzeźbami czterech ewangelistów i dwa dzwony kościelne z napisem majuskułą. W latach 1979-1981 wykonano nowe miedziane pokrycie dachu nad całym kościołem i wieżą, regotyzowano wnętrze, położono granitową posadzkę, ukształtowano posoborowo prezbiterium, poddano konserwacji ambonę oraz adoptowano teren przy południowej ścianie kościoła do odprawiania nabożeństw na wolnym powietrzu.

Muszla Koncertowa - znajduje się w mieleńskim parku nadmorskim, za budynkiem Hotelu FLORYN. Ma 12 m szerokości i 4 m wysokości. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem z obmurza i wysepki tryskają małe wodotryski i płyną wodospady, podświetlane wieczorem.

Bunkry - nieco ponad 500 m na zachód od ul. 1 - go Maja w Mielnie, zbudowano dwa betonowe bunkry. Ich przeznaczenie nie zostało ściśle ustalone. Najczęściej mówi się, że była to prochownia - skład amunicji i materiałów wybuchowych lub też stanowisko obserwacyjne jednostki wojskowej w Unieściu.

Morska budowla hydrotermiczna - na granicy Mielna i Unieścia, w odległości 150 m od brzegu, znajduje się w morzu spory, pionowy walec stalowy dobrze widoczny z lądu. Wewnątrz walca zainstalowany był pływak, który przekazywał wahania poziomu morza do stacji mareograficznej PIHM usytuowanej niedaleko na wydmie. Obecnie urządzenia te są nieczynne, a stacja nie istnieje.

Zabytkowa willa - mieści się przy ul. 1 - go Maja w Mielnie. To uroczy budynek z XIX wieku wykonany w drewnie, posiada okrągłą wieżyczkę o czterech kondygnacjach, liczne galeryjki, ozdobny dach. Wykonana przez doskonałych rzemieślników, była letnią rezydencją zamożnego mieszczaństwa z Koszalina. Po wojnie mieścił się tu pensjonat FWP.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c