Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jezioro Jamno

Pomniki Mielna

Mielno

Historia Mielna

Szlaki piesze

Szlaki rowerowe

Warto zobaczyć w Mielnie

Mielenko

Galerie

Dni Województwa Zachodnio-...


Historia Mielna

Wczesnośredniowieczne grodzisko z IX-X, które odkryto na terenie Mielna dowodzi, iż ziemie te były zasiedlone już dawno temu. Usytuowane jest wśród podmokłych łąk, 0,6 km na południe od brzegu morza. Jest to nieregularne, kopczykowate wzniesienie o dość stromych stokach, średnicy 23 m i wysokości 3,2 m. Na kopczyku tym stała niegdyś wieża strażnicza. Według wyników badań archeologicznych tereny te zamieszkałe były już ok. 2500 lat przed nasz erą.

Pierwszą wzmiankę o wsi Melne można znaleźć już w akcie nadania praw miejskich Koszalinowi z 1266 roku. Inne wymieniane nazwy to: Molne, i Mellene. Od 1283 roku jest własnością rodu Śliwoszów. Od 1333 roku właścicielem Mielna na prawie czterysta pięćdziesiąt lat zostaje kołobrzeska rodzina Damitzów. Na początku XIX wieku Mielno kupił ród Schmelingów.

Najpierw była to osada rybacka, potem wybudowano port handlowy służący kupcom z Koszalina, niszczony często przez sztormy. Około roku 1830 do wsi zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy. Wiadomo, że w roku 1897 Mielno odwiedziło ponad 500 osób, a następne lata przynosiły stały wzrost liczby turystów. Goście przybywający do Mielna mogli korzystać z 5 hoteli i kilkunastu prywatnych pensjonatów. Do tej pory zachowało się wiele secesyjnych pensjonatów. Jeszcze więcej turystów zaczęło odwiedzać Mielno, gdy uruchomiono linię kolei wzdłuż drogi prowadzącej z Koszalina do Mielna i Unieścia, przewożąca pod koniec lat dwudziestych około jedenastu tysięcy osób dziennie.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej, już w roku 1946, uruchamiano pierwsze domy wypoczynkowe, zarządzane wówczas przez Państwowy Zarząd Uzdrowisk Pomorza Zachodniego, później (1949) przekształcony w popularny przez długie lata Fundusz Wczasów Pracowniczych (FWP).

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c