Jezioro Jamno

Pomniki Mielna

Mielno

Historia Mielna

Szlaki piesze

Szlaki rowerowe

Warto zobaczyć w Mielnie

Mielenko

Galerie

Dni Województwa Zachodnio-...


Pomniki Mielna

Rzeźba jelenia - znajduje się na skwerze przed Urzędem Gminy, przy ul. Chrobrego 10 w Mielnie.
Została ufundowana w drugiej połowie XIX w. przez hrabiego - mieszkańca jednego z podkoszalińskich dworków. Podczas polowania, urządzonego w dobrach Krępy koło Koszalina, właściciel tej posiadłości, baron von Versen, w towarzystwie pana Nichoy z Unieścia ustrzelił wspaniałego jelenia. Okaz był szczególny, bowiem posiadał 12 odnóg poroża. Dla upamiętnienia tego zdarzenia baron zamówił w Poczdamie wykonanie wizerunku tej okazałej zdobyczy. Wykonano piękny odlew z ,,białego metalu", który po przywiezieniu do Krępy ustawiono u brzegu stawu w parku zamkowym. W 1945 r. pomnik znajdował się w Krępie, stał przed domem kowala. Później, prawdopodobnie w 1946 r., znalazł się w Mielnie, gdzie ustawiono go w dawnym parku uzdrowiskowym. W 1996 roku wandale zniszczyli rzeźbę – wyrwali nogi i odrąbali głowę. Pomnik został odnowiony dzięki staraniom pracownika Mieleńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Ryszarda Ignaczaka, także zapalonego myśliwego, który postarał się o drewnianą rzeźbę, formy do odlewów i sam odlew. Jeleń powrócił, aby stanąć w sąsiedztwie mieleńskiego komisariatu. Jest to najlepsze miejsce w Mielnie do robienia pamiątkowych fotografii.

Pomnik Syreny - znajduje się on na terenie sanatorium Syrena w Mielnie. Na niewysokim cokole, pośrodku klombu, jest postać Syreny z tarczą i mieczem, wykonana z metalizowanego betonu.

Obelisk trzydziestolecia - pokaźny blok kamienno-betonowy, na którym znajduje się kompozycja trzech głazów i płyt z napisem "W 30-lecie powrotu do Macierzy - Żołnierze - Społeczeństwu - Mielno 1975 r."

Pomnik Lotników - znajduje się na nadmorskiej promenadzie w Mielnie. Na jego obu stronach są biało-czerwone szachownice. Na stronie zachodniej znajduje się mosiężna tablica z oznaką pilota i napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 7 września 1987 roku koledzy z J. W. 5069"

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

Apartamenty u Janka

Krynica Morska

ul. ul. Gdańska 19

tel. 699 850 591

www.ujanka.mierzeja.com

ujanka@mierzeja.com

KOMFORTOWE MIESZKANIE W KRYNICY MORSKIEJ

Krynica Morska

ul. Portowa 9

tel. 604-307-568

caloroczne@mierzeja.com

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemwiadomosci biezaceo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c