Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Gdynia

Gdynia Akwarium -...

Gdynia - Niszczyciel ORP...

Gdynia ścieżki rowerowe

Gdynia - Zabytki

Gdynia ciekawe miejsca

Gdynia - Dar Pomorza

Gdynia Szlaki Piesze

Galerie

Gdynia atrakcje


Gdynia

Gdynia to niezwykłe miasto. Jego początki siegają średniowiecza, lecz prawdziwa historia rozpoczęła się dopiero po pierwszej wojnie wraz z decyzją o budowie portu wojennego. Wtedy rybacka wioska bardzo szybko przekształciła się w duże portowe miasto.

Obecnie miasto Gdynia rozciąga się na obszarze 136 km2 i według spisu powszechnego z roku 2002 mieszka tutaj 253,5 tysięcy osób. Stała się modnym miejscem na wakacje. W obrębie miasta jest pięć kąpielisk w tym 2 strzeżone.

Jest to miasto bardzo kulturalne. Znajduje się tu Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej i Teatr Miejski im. W. Gombrowicza, a także Teatr niezależny "Maszoperia". Latem na orłowskiej plaży funkcjonuje Letnia Scena teatralna. Prawie każdego dnia odbywają się jakieś wydarzenia kulturalne. Najbardziej znany jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - organizowany od 1974 roku z dwuletnią przerwą w czasie stanu wojennego (lata 1982 i 83). Centrum Kultury w Gdyni przez cały rok organizuje wiele koncertów i imprez. Miasto jest regionalnym ośrodkiem oświatowym. Oprócz wielu szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich są tu Akademia Marynarki Wojennej oraz Akademia Morska.

Gdynia to prawdziwie europejskie miasto, w 2002 Rada Europy przyznała Gdyni swoje najwyższe wyróżnienie – "nagrodę Europy". Nagroda ta przyznawana jest corocznie jednemu miastu w Europie, którego działania propagujące ideę jedności europejskiej. Już wcześniej władze miasta zostały uhonorowane nagrodą "honorowa flaga Europy" Gdynia współpracuje z wieloma zagranicznymi miastami. Jej miasta siostrzane to: Aalborg (Dania), Baranowicze (Białoruś), Brooklyn (New York, USA), Kaliningrad (Rosja), Karlskrona (Szwecja), Kilonia (Niemcy), Kłajpeda (Litwa), Kotka (Finlandia), Kristiansand (Norwegia), Kunda (Estonia), Liepaja (Łotwa), Plymouth (Wielka Brytania), Seattle (USA), Związek Wybrzeża Opalowego (Francja). Ponad to Gdynia jest aktywnym członkiem kilku regionalnych organizacji: Euroregion Bałtyk, Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej", Związek Miast Bałtyckich, Związek Miast Polskich.

Władze Gdyni stawiają na rozwój i propagowanie przedsiębiorczości stwarzając przyjazny klimat dla inwestycji. Drugą istotną dziedziną dla władz jest ekologia. Między innymi Gdynia wraz z Sopotem i Gdańskiem uczestniczy w Kampanii „Słoneczne Trójmiasto”, która promuje szersze wykorzystanie kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

GDYNIA GALERIA

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c