Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Rewa

Historia Rewy

Mierzeja Rewska - Szperk

Rezerwat...

Rezerwat "Beka"

Galerie


Rewa

Rewa położona jest w Pradolinie Kaszubskiej pomiędzy Kępami: Pucką na północy i Oksywską na południu. Od południa i zachodu otaczają Rewę Mostowe Błota przecięte rzeką Redą, Zagórską Strugą oraz licznymi kanałami. Jest to wieś sołecka gminy Kosakowo. Według spisu powszechnego z 2003 roku mieszkało tu 855 osób.

Wybrzeże Rewy ma wyjątkowe właściwości, tutaj rozpoczyna się mielizna "Mewi Ryf" dzieląca wody Zatoki Gdańskiej na dwie części. Tak wyjątkowe warunki stwarzają najlepsze w Polsce możliwości dla uprawiana windsurfingu i kitesurfingu. Pierwsi windsurfingowcy pojawili się tu już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jest tu dobrze rozwinięta baza turystyczna i windsurfingowa.

Rewa nadal się rozwija i planowane są kolejne inwestycje turystyczne. W ramach projektu "pierścień zatoki gdańskiej" w Rewie przewiduje się realizację pomostu cumowniczo-spacerowego z przyczółkiem, pomostu pływającego, punktu informacji turystycznej wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i wypożyczalnią rowerów.

Kiedy poziom wód obniża się na mieliźnie ukazuje się szereg wysepek zwanych Suchymi Rewami. Suche Rewy posiadają nawet swojego własnego gubernatora, który ma swoją siedzibę w Rewie. Osoby, które odwiedziły Suche Rewy maja szansę uzyskać okolicznościowy certyfikat od ich gubernatora.

Ciekawym miejscem jest nowo wybudowana Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, znajdująca się tuż przy wybiegającym w morze Cyplu. W Alei na dobry początek umieszczono W Alei umieszczono trzy tablice upamiętniające zasłużonych ludzi morza: gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego mieszkańca Rewy, najsłynniejszego armatora rewskiego oraz Jana Leszczyńskiego mieszkańca Mechelinek, niedoścignionego wychowawcy kadr morskich.

Warto też zobaczyć Krzyż Morski, który jest umiejscowiony na Szperku. Krzyż stał tu od bardzo dawna, obok krzyża chowano topielców ofiary zaraz morowych. W 1922 roku w lecie u stóp krzyża odbyła się polowa msza, w której brał udział generał Józef Haller wraz ze świtą. Drewniany krzyż został zniszczony przez hitlerowców na przełomie 1939-1940 roku. Odbudowano go po drugiej wojnie światowej.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c