Rezerwat „Karsiborska...

Świnoujście

Świnoujście Wyspa Karsibór

Świnoujście imprezy

Świnoujście latarnia morska

Świnoujście miejsca warte...

Muzeum Rybołóstwa Morskiego...

Świnoujście Twierdza

Galerie

Sierpień w Świnoujściu-...


Świnoujście imprezy

Co roku w Świnoujściu jest organizowanych wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Cyklicznie organizowany jest Bieg Konstytucji III Maja, Święto Śledzia, Dni Morza wraz z Neptunaliami i Nocą Świętojańską, Ekstremalny Rajd Orła Bielika, Regaty Gryfa Pomorskiego, Morskie Regaty "Wiatrak" związane z Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Morskiej "Wiatrak", Plażowe Mistrzostwa Budowania Czegoś z Niczego, Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej - FAMA, Regaty Czterech Zakątków, w których biorą udział jachty ze Szwecji, Danii, Polski i Niemiec, Maraton Świnoujście-Wolgast czy Morskie Dni Kultury

FAMA czyli Festiwal Akademicki Młodzieży Akademickiej corocznie organizowany przez Zrzeszenie Studentów Polskich, od roku 1966 odbywa się w Świnoujściu. Jest to impreza łącząca różne rodzaje szeroko pojętej sztuki. W programie imprezy znajdują się koncerty w amfiteatrze, Miejskim Domu Kultury, muszli koncertowej przy świnoujskiej promenadzie i Klubie Festiwalowym oraz happeningi, parady na ulicach, promenadzie i plaży, wieczorne spotkania ze sztuką, kabarety, konkursy, warsztaty: teatru ulicznego, piosenkarski, plastyczny, kabaretowy, dziennikarski i jazzowy. Do teatralnych inscenizacji wykorzystuje się między innymi oryginalną scenerię świnoujskich fortyfikacji. W lipcu Świnoujście zamienia się w kulturalną, studencką stolicę Polski. Eliminacje uczestników odbywają się podczas Przeglądów Regionalnych.

W tym roku w dniach 11-25 lipca odbędzie się jubileuszowy już 35 festiwal. Wśród laureatów poprzednich edycji znajdują się znane nazwiska : Maryli Rodowicz, Magdy Umer, Marka Grechuty, Elżbiety Wojnowskiej, Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki, Mariusza Lubomskiego, Renaty Przemyk, zespoły: Raz Dwa Trzy, Irek Dudek Blues Band, Nocna Zmiana Bluesa, T-Love, grupy teatralne: Akademia Ruchu z Warszawy, Teatr STU z Krakowa, Pantomima Szczecińska, kabarety Salon Niezależnych, Elita, Koń Polski, Władysław Sikora i kabaret Potem.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak" odbywa się w Świnoujściu już od ponad dwudziestu lat. W programie są występy konkursowe w różnych kategoriach. Jedna ze scen imprezy umieszczona jest na promie pływającym po Bałtyku, co nadaje imprezie jedyny w swoim rodzaju morsko - podróżniczy klimat

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

KOMFORTOWE MIESZKANIE W KRYNICY MORSKIEJ

Krynica Morska

ul. Portowa 9

tel. 604-307-568

caloroczne@mierzeja.com

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

ATOL Pokoje Gościnne Marek Taraszecki

Krynica Morska

ul. Rybacka 68b

tel. 602-442-240

www.atol.mierzeja.com

atol.krynicam@gmail.com

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemwiadomosci biezaceo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c