Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Puck

Historia Pucka

Stanowiska archeologiczne w...

Port w Pucku

Szlaki Turystyczne

Zabytki Pucka

Muzeum Ziemi Puckiej

podpis galerie wpisy

Galerie

Imprezy


Zabytki Pucka

Najstarszym obiektem zabytkowym w Pucku jest monumentalny gotycki Kościół św. Piotra i Pawła. Niektóre dolne partie tej świątyni uchodzą za dzieło z XIII w. Na uwagę zasługuje ołtarz główny pochodzący z drugiej połowy XIII w. Interesującymi zabytkami zdobiącymi ściany prezbiterium są dwa wielkie obrazy z 1663 r. W nawie głównej zwraca uwagę ambona z pięknym baldachimem wykonana w XVII wieku i odnowiona pod koniec XIX wieku. Najbardziej interesujący zespół dzieł sztuki prezentuje kaplica Wejherów, ufundowana jako grobowa w 1597 r. ze swym gwiaździstym sklepieniem i stojącym przy zachodniej ścianie drewnianym ołtarzem- najcenniejszym w kościele. Przepięknym dziełem jest ufundowana przez Jakuba Wejhera i wykonana przez nieznanego mistrza gdańskiego karata z XVII w. w wejściu do kaplicy.

Na wieży kościoła zobaczyć można 4 zabytkowe dzwony, z których każdy posiada na płaszczu napis: ave Maria plena dominus teum (zdrowaś Maria, łaski pełna, Pan z Tobą).

Średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta (lokacja 1348 r.), z kamienicami XVIII-XIX w. (piwnice starsze) i ratuszem z poł. XIX w. zawarty jest w centrum pomiędzy ul. Wałową, MDLotu, Judyckiego, 12. Marca i Sobieskiego. Zachowana sieć uliczek, rynek i zabudowa na 100 parcelach pierwotnego wytyczenia tworzą niepowtarzalny klimat nadmorskiego miasta, w którym centralną funkcję pełnił plac targowy. Najstarsze kamieniczki zostały zbudowane w technologii szachulcowej i tylko frontony mają murowane z cegły, niekiedy porozbiórkowej z puckiego zamku i murów miejskich. Na uwagę zasługuje dom „pod lwem”, dawny zajazd o XVIII-wiecznym rodowodzie, neogotycka elewacja Muzeum Ziemi Puckiej, secesyjna kamienica z ok. 1910 roku. Po południowej stronie rynku zachował się sklep mięsny z pozostałościami oryginalnego ceramicznego wystroju, eklektyczną stolarką i dekoracyjnymi kowalskiej roboty hakami.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c