Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Puck

Historia Pucka

Stanowiska archeologiczne w...

Port w Pucku

Szlaki Turystyczne

Zabytki Pucka

Muzeum Ziemi Puckiej

podpis galerie wpisy

Galerie

Imprezy


Zabytki Pucka

Najstarszym obiektem zabytkowym w Pucku jest monumentalny gotycki Kościół św. Piotra i Pawła. Niektóre dolne partie tej świątyni uchodzą za dzieło z XIII w. Na uwagę zasługuje ołtarz główny pochodzący z drugiej połowy XIII w. Interesującymi zabytkami zdobiącymi ściany prezbiterium są dwa wielkie obrazy z 1663 r. W nawie głównej zwraca uwagę ambona z pięknym baldachimem wykonana w XVII wieku i odnowiona pod koniec XIX wieku. Najbardziej interesujący zespół dzieł sztuki prezentuje kaplica Wejherów, ufundowana jako grobowa w 1597 r. ze swym gwiaździstym sklepieniem i stojącym przy zachodniej ścianie drewnianym ołtarzem- najcenniejszym w kościele. Przepięknym dziełem jest ufundowana przez Jakuba Wejhera i wykonana przez nieznanego mistrza gdańskiego karata z XVII w. w wejściu do kaplicy.

Na wieży kościoła zobaczyć można 4 zabytkowe dzwony, z których każdy posiada na płaszczu napis: ave Maria plena dominus teum (zdrowaś Maria, łaski pełna, Pan z Tobą).

Średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta (lokacja 1348 r.), z kamienicami XVIII-XIX w. (piwnice starsze) i ratuszem z poł. XIX w. zawarty jest w centrum pomiędzy ul. Wałową, MDLotu, Judyckiego, 12. Marca i Sobieskiego. Zachowana sieć uliczek, rynek i zabudowa na 100 parcelach pierwotnego wytyczenia tworzą niepowtarzalny klimat nadmorskiego miasta, w którym centralną funkcję pełnił plac targowy. Najstarsze kamieniczki zostały zbudowane w technologii szachulcowej i tylko frontony mają murowane z cegły, niekiedy porozbiórkowej z puckiego zamku i murów miejskich. Na uwagę zasługuje dom „pod lwem”, dawny zajazd o XVIII-wiecznym rodowodzie, neogotycka elewacja Muzeum Ziemi Puckiej, secesyjna kamienica z ok. 1910 roku. Po południowej stronie rynku zachował się sklep mięsny z pozostałościami oryginalnego ceramicznego wystroju, eklektyczną stolarką i dekoracyjnymi kowalskiej roboty hakami.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c