Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Puck

Historia Pucka

Stanowiska archeologiczne w...

Port w Pucku

Szlaki Turystyczne

Zabytki Pucka

Muzeum Ziemi Puckiej

podpis galerie wpisy

Galerie

Imprezy


Puck

Puck położony nad zatoką to stare, ponad sześćsetletnie miasto kaszubskie, zachował się tu średniowieczny układ urbanistyczny. W przeszłości była to stolica starostwa puckiego Obecnie to blisko 12- tys. miasto jest centrum administracyjnym powiatu puckiego. Powiat Pucki ma ponad 70 tysięcy mieszkańców. Puck jest także regionalnym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym, sportowo- rekreacyjnym i medycznym. Jest tu największa w powiecie szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Helu w Pucku, gdzie na 30 oddziałach kształci się prawie tysiąc uczniów. Puck to także port rybacki i kąpielisko morskie, ośrodek rybołówstwa i przetwórstwa rybnego. Jest tu plaża z boiskami do gier zespołowych i molem oraz ośrodek szkoleń żeglarskich i motorowodnych. Od  ponad sześćdziesięciu lat istnieje tu żeglarski Klub Sportowy "Zatoka" Puck.

Całe miasto jest pełne śladów świadczących o bogatej przeszłości. Koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Ziemi Puckiej mieszczące się w dawnym szpitalu z 1725 roku oraz gotycki kościół św. Piotra i Pawła. Jedyne w swoim rodzaju jest stare miasto, którego układ uliczek przetrwał od czasów średniowiecza. Jego centrum jest rynek otoczony przez XIX wieczne kamieniczki z neogotyckim ratuszem z 1865 roku. Doskonałym miejscem do spacerów jest bulwar spacerowy, który łączy port i molo, tutaj w sezonie znajdują się punkty małej gastronomii.

Miasto jest położone na skraju klifu Kępy Puckiej, która tutaj łagodnie schodzi na plażę u brzegu zatoki oraz Pradoliny Płutnicy. W okolicach dominują środowiska przyrodnicze wysoczyzny morenowej oraz równiny akumulacji torfowisko-rzecznej i torfowisko-morskiej. W mieście jest wiele parków i terenów zielonych, ogólnie 3,9 ha. Są tu: park spacerowo-wypoczynkowy im. F Nowowiejskiego założony w XIX wieku przez Towarzystwo Upiększania Miasta, park przy ulicy 1 Maja założony latach dwudziestych XX wieku, park przy ul. Hallera, gdzie jest tu pomnik Braterstwa Broni zaprojektowany przez rzeźbiarza A. Tołkiena w latach 1976-1978 oraz pomnikowa topola biała o obwodzie 4,15 m. W parku przy ul. 1 Maja znajduje się pomnik Antoniego Abrahama "Króla Kaszubów" – promotora polskości na Kaszubach, a po I wojnie światowej czynnego działacza przyłączenia Kaszub do Polski. Kiedy mieszkał w Pucku sprawował funkcję kierownika wędzarni.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c