Puck

Historia Pucka

Stanowiska archeologiczne w...

Port w Pucku

Szlaki Turystyczne

Zabytki Pucka

Muzeum Ziemi Puckiej

podpis galerie wpisy

Galerie

Imprezy


Puck

Puck położony nad zatoką to stare, ponad sześćsetletnie miasto kaszubskie, zachował się tu średniowieczny układ urbanistyczny. W przeszłości była to stolica starostwa puckiego Obecnie to blisko 12- tys. miasto jest centrum administracyjnym powiatu puckiego. Powiat Pucki ma ponad 70 tysięcy mieszkańców. Puck jest także regionalnym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym, sportowo- rekreacyjnym i medycznym. Jest tu największa w powiecie szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Helu w Pucku, gdzie na 30 oddziałach kształci się prawie tysiąc uczniów. Puck to także port rybacki i kąpielisko morskie, ośrodek rybołówstwa i przetwórstwa rybnego. Jest tu plaża z boiskami do gier zespołowych i molem oraz ośrodek szkoleń żeglarskich i motorowodnych. Od  ponad sześćdziesięciu lat istnieje tu żeglarski Klub Sportowy "Zatoka" Puck.

Całe miasto jest pełne śladów świadczących o bogatej przeszłości. Koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Ziemi Puckiej mieszczące się w dawnym szpitalu z 1725 roku oraz gotycki kościół św. Piotra i Pawła. Jedyne w swoim rodzaju jest stare miasto, którego układ uliczek przetrwał od czasów średniowiecza. Jego centrum jest rynek otoczony przez XIX wieczne kamieniczki z neogotyckim ratuszem z 1865 roku. Doskonałym miejscem do spacerów jest bulwar spacerowy, który łączy port i molo, tutaj w sezonie znajdują się punkty małej gastronomii.

Miasto jest położone na skraju klifu Kępy Puckiej, która tutaj łagodnie schodzi na plażę u brzegu zatoki oraz Pradoliny Płutnicy. W okolicach dominują środowiska przyrodnicze wysoczyzny morenowej oraz równiny akumulacji torfowisko-rzecznej i torfowisko-morskiej. W mieście jest wiele parków i terenów zielonych, ogólnie 3,9 ha. Są tu: park spacerowo-wypoczynkowy im. F Nowowiejskiego założony w XIX wieku przez Towarzystwo Upiększania Miasta, park przy ulicy 1 Maja założony latach dwudziestych XX wieku, park przy ul. Hallera, gdzie jest tu pomnik Braterstwa Broni zaprojektowany przez rzeźbiarza A. Tołkiena w latach 1976-1978 oraz pomnikowa topola biała o obwodzie 4,15 m. W parku przy ul. 1 Maja znajduje się pomnik Antoniego Abrahama "Króla Kaszubów" – promotora polskości na Kaszubach, a po I wojnie światowej czynnego działacza przyłączenia Kaszub do Polski. Kiedy mieszkał w Pucku sprawował funkcję kierownika wędzarni.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

Apartamenty u Janka

Krynica Morska

ul. ul. Gdańska 19

tel. 699 850 591

www.ujanka.mierzeja.com

ujanka@mierzeja.com

KOMFORTOWE MIESZKANIE W KRYNICY MORSKIEJ

Krynica Morska

ul. Portowa 9

tel. 604-307-568

caloroczne@mierzeja.com

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemwiadomosci biezaceo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c