Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Swarzewo

Historia Swarzewa

Sanktuarium Swarzewskie

Szlaki Turystyczne


Sanktuarium Swarzewskie

Swarzewski kościół słynie z wyjątkowej figurki Matki Boskiej. Figurka ta kiedyś stała w starym kościółku na Helu, ale gdy mieszkańcy osady przeszli na protestantyzm Matka Boska sama uleciała z kościółka i przepłynęła morzem do Swarzewa, gdzie zatrzymała się przy małej studzience. Tam ją znaleźli mieszkańcy wsi, a woda ze studni odtąd miała moc leczenia wszelkich cierpień. Figurkę przeniesiono do kościoła, a studzienkę otoczono kapliczką w jej ścianę jest wmurowana kamienna tablica opisująca historię swarzewskiego cudu.

Według innego podania innowiercy z Helu wrzucili ją do wody, a Swarzewscy rybacy wyłowili figurkę podczas połowu. Powstało tu Sanktuarium Maryjne, gdzie od ponad czterystu lat przybywają pielgrzymi. Każdego roku odbywają się tutaj dwa odpusty: na Szkaplerzną dla rybaków – w pierwszą niedzielę po 16 lipca i na Siewną – dla „mieszkańców lądu” – w pierwszą niedzielę około 8 września.  i odbywają się odpusty wrześniowe.

Wraz ze wzrastającym ruchem turystycznym i zapotrzebowaniem na odpowiednią infrastrukturę wybudowano tu dom pielgrzyma -  Dom Misyjny Misjonarzy Krwi Chrystusa. W domu można wypić herbatę, a także zatrzymać się na noc, ale najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu (tel. (058) 674 1429).

W kościele, oprócz figurki, znajduje się niezwykły obraz z XVII wieku, namalowany przez nieznanego artystę, który dokumentuje historię swarzewskich pielgrzymek. Na mapie przedstawiającej Zatokę Pucką zaznaczone są miejsca pobytu cudownej figurki i procesje pielgrzymów zmierzające do ostatniego miejsca tronowania kaszubskiej Pani.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c