Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Rezerwat „Karsiborska...

Świnoujście

Świnoujście Wyspa Karsibór

Świnoujście imprezy

Świnoujście latarnia morska

Świnoujście miejsca warte...

Muzeum Rybołóstwa Morskiego...

Świnoujście Twierdza

Galerie

Sierpień w Świnoujściu-...


Świnoujście Wyspa Karsibór

Karsibór to jedna z wysp należących administracyjnie do Świnoujścia. Jej powierzchnia to 14 km2. Pierwotnie była to północno-wschodnia część wyspy Uznam. Powstała w latach 1874-1880 przy budowie kanału Piastowskiego (dawniej Cesarski), który skrócił drogę wodną ze Świnoujścia do Szczecina. W większości jej obszar stanowią uprawy rolne.

W części zachodniej wyspy leżą Lasy Karsiborskie, jest to tylko wschodnia część lasu, jego większość rośnie na wyśpie Uznam. W południowej części lasu na wyspie Karsibór podczas nalotów alianckich II wojny światowej zestrzelony został angielski bombowiec, w tym miejscu ufundowano symboliczny grób lotników wraz z częścią zestrzelonego skrzydła samolotu. Na wyspie znajdują się też pozostałości przystani dla niemieckich u-bootów z czasów II wojny światowej. Jest to betonowa konstrukcja umiejscowiona w sztucznej zatoczce Świny. Od 1944 roku cumowały tu u-booty, ścigacze i promy wojskowe ze szkolnych flotylli Kriegsmarine.

W części północnej położona jest wieś Karsibór, gdzie warto zwiedzić zabytkowy kościół gotycki, oraz stare chaty kryte strzechą z końca XVIII wieku. Chata przy ul. Wierzbowej nr 7 została wpisana do rejestru zabytków. Wzdłuż głównej drogi we wsi biegnie przepiękna aleja dębowa. Ciekawy też jest model statku „Kolumbia”, który jest kopią modelu z 1668 roku. Bretoński statek „Kolumbia” zatonął u wybrzeży wyspy, a cudem ocalały właściciel statku z wdzięczności ufundował dla kościoła model swojego statku. Z powodu zniszczeń pierwszego modelu trzeba było wykonać jego kopię w 1909 r. Odwiedzając Karsibór koniecznie trzeba pojechać do rezerewatu ornitologicznego, który mieści się na sąsiedniej wyspie Karsiborska Kępa.

Na wyspę można dojechać własnym samochodem lub autobusem miejskim nr 5 ze Świnoujścia - przystanek koło dworca kolejowego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c