Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Hel

Historia Helu

Kolonia Rybacka

Fokarium

Latarnia morska na Helu

Port rybacki na Helu

Muzeum Rybołóstwa na Helu

Rejon Umocniony Hel

Galerie


Port rybacki na Helu

Port rybacki na Helu został zbudowany w latach 1882-83 przez rząd pruski. Pierwotnie była to przystań kutrów i łodzi rybackich osłaniał falochron o konstrukcji drewnianej, która zajmowała obszar odpowiadający obecnemu basenowi wewnętrznemu. Dopiero kolejne modernizacje, dokonane przez rząd II Rzeczypospolitej w latach 1924-25 i 1929-33, doprowadziły do uzyskania obecnej konstrukcji i powierzchni. Na terenie portu znajdują się przedsiębiorstwa połowowe oraz budynki i hale niezbędne do funkcjonowania przetwórstwa rybnego. Prawie wszystkie typy stosowanych obecnie jednostek rybackich możemy obejrzeć w porcie.

Obecnie port funkcjonuje również jako przystań dla jachtów. Mała marina oferuje żeglarzom dostęp do prądu, sanitariatów i bazy gastronomicznej na terenie portu. Jest też uruchomiony punkt odprawy celnej.

W 2005 r. rozpoczęto inwestycję związaną z budową zaplecza socjalnego i punktu informacji turystycznej dla basenu jachtowego portu. Obiekt przeznaczony będzie do obsługi użytkowników basenu jachtowego w porcie – zarówno żeglarzy jak i przybywających innymi środkami komunikacji oraz wczasowiczów odwiedzających port. Połączono w nim kilka funkcji: zaplecze sanitarno-higieniczne dla żeglarzy, punkt informacji turystycznej, sklep ze sprzętem i akcesoriami do jachtów, kawiarnie, salę wielofunkcyjną z hallem wystawowym, pomieszczenia (dyżurkę) dla bosmana basenu jachtowego.

Przy wejściu do portu znajduje się ufundowany w roku 1985, rybacki krzyż wotywny, ozdobiony sprzętem żeglarskim. Na metalowym trzonie znajduje się napis: „Ten krzyż nadzieją tych braci, którzy wyszli w morze, a nie wrócili i tych, którzy wychodzą, aby szczęśliwie wracali”.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c