Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jurata

Historia Juraty

Ścieżka przyrodnicza

Galerie


Jurata

Jurata to mała miejscowość na Półwyspie Helskim, a w zasadzie dzielnica Jastarni, położona od niej 3km na wschód. Szerokość mierzei sięga w tym miejscu 600 m. W okresie międzywojennym była najmodniejszym polskim kąpieliskiem.

Jurata została nazwana na cześć bogini Bałtyku. Legenda głosi, że Bogini Jurata zakochała się w ubogim rybaku. Jej ojciec, Bóg morza nalegał, by nie spotykała się z rybakiem. Gdy gniew jego sięgnął szczytu, roztrzaskał podwodny pałac córki zbudowany z jantaru. Do dzisiaj szczątki pałacu znajdujemy na plaży jako bursztynowe kamyczki.

Najatrakcyjniejszym miejscem w Juracie jest „Międzymorze” Jest to deptak spacerowy łączący 330 metrowe molo nad Zatoką Pucką z Wybrzeżem morza. Molo w Juracie wybudowane w latach siedemdziesiątych, zostało w ostatnich latach odrestaurowane. Jest to ulubione miejsce wszystkich zakochanych par. Niedaleko jest wypożyczalnia sprzętu wodnego i serwis sprzętu motorowodnego. Odpływają stąd też łodzie na wycieczkowe kursy po zatoce.

W miejscowości zachowały się przedwojenne pensjonaty i rezydencje. Hotel „Lido” - zatrzymywali się tu najznamienitsi goście świata sztuki i polityki. Przed wojną hotel miał bezpośrednie połączenie telefoniczne z Paryżem. Kossakówka to rezydencja Wojciecha Kossaka przy ulicy Świętopełka 13. Przyjeżdżał tu na wakacje i tworzył nowe obrazy. Prawdopodobnie tutaj powstały obrazy o tematyce morskiej. W 1931 roku namalował "Zaślubiny Polski z morzem", a 4 lata później powstał "Na straży polskiego morza". WZW „Jantar” to były Oficerski Dom Wypoczynkowy. Po drugiej wojnie światowej ośrodek nadal służył wojskowym gościom, jego gościem w 1948 roku był marszałek Żymierski. W 1974 roku został podporządkowany głównemu kwatermistrzowi Wojska Polskiego i od tego czasu zaczęła się budowa nowych pawilonów. Z pierwszego ośrodka zachowała się willa „muszelka” gdzie przebywał prezydent Polski Ignacy Mościcki.

W Juracie są doskonałe warunki do do windsurfingu. Zatoka Pucka jest tu płytka. W odległości 1 km od brzegu głębokość nie przekracza 1 m. Jest tu też szkółka żeglarska i windsurfingowa. 5 km na północny zachód od Juraty znajduje się najwyższa wydma półwyspu (23 m n.p.m.).

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c