Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Kuźnica

Historia Kuźnicy

Ścieżki przyrodnicze

Galerie


Historia Kuźnicy

Kuźnica sięga swoją historią XVI wieku. Kiedyś Półwysep Helski był szeregiem wysepek, mierzeja uformowała się później. W 1663 roku była to wyspa, na której stała tylko jedna chata. Miejscowość ta należała do starostwa puckiego a zarządzał nią Wojciech Byżewski.

W 1635 roku król Władysław IV na wschód od  Kuźnicy wybudował strażnicę morską Kazimierzowo, która wraz z fortem Władysławowo miała być zaczątkiem floty wojennej Polski. 200 osobowa załoga pod wodzą płk Jakuba Wejhera osłaniała ogniem swoich dział przejście przy Suchej Rewie od zachodniej strony części Zatoki Puckiej oraz fort Władysławowo przed atakiem od strony Helu. W 1643 roku postanowieniem sejmu fort we Władysławowie został zburzony. W styczniu 1644 roku w czasie wojny ze Szwecją, król rozkaz,ał obsadzić Kazimierzowo dragonami i piechotą. W 1655 roku załoga polska wycofała się do Pucka, Kazimierzowo zajęli Szwedzi. Obecnie po obu fortach nie ma śladu.

Nieopodal istniała karczma a wokół niej powstała osada Kuczfelta lub Kusfeld. W 1694 roku w osadzie było 6 budynków mieszkalnych. Była to miejscowość typowo rybacka. Prawie wszyscy jej mieszkańcy posiadali łodzie i zajmowali się rybołówstwem. Większość z nich nosiła nazwisko Budzisz. Do końca XIX wieku była to największa osada Półwyspie Helskim.

W 1922 roku do Kuźnicy dotarła linia kolejowa łącząca osady półwyspu. Nastąpił rozwój turystyczny półwyspu. Około roku 1921 powstał w Kuźnicy pierwszy pensjonat „Morskie Oko” i trzy gospody. Najbardziej znaną gospodą była gospoda „Dom Kaszubski”. Organizowano potańcówki dla letników przy dźwiękach orkiestry. +W 1954 roku Kuźnica stała się częścią Gminy Jastarnia. W 1979 roku osada Kuźnica została wpisana do rejestru zabytków.  
  

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c