Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Kuźnica

Historia Kuźnicy

Ścieżki przyrodnicze

Galerie


Kuźnica

Kuźnica to wieś rybacka położona na Półwyspie Helskim, w jednym z najwęższych jego odcinków. Jego szerokość wynosi tu jedynie 250 m. W okresie zimowych sztormów ląd jest często zalewany przez morskie fale. W 1983 roku morze spowodowały, że podstawa wydmy się cofnęła aż o 30 m.

Najciekawszym budynkiem we wsi jest neogotycki kościół z lat 1931 – 1933 pod wezwaniem św. Antoniego. Budowla jest wzorowana na kościele we Swarzewie. Jest to jednonawowa sala, w oknach znajduje się 9 pięknych witraży. Jego ambona ma kształt łodzi, a wnętrze zdobi wiele symboli rybackich. W pobliżu kościoła znajduje się też najstarsza część wsi z parterowymi domkami rybackimi z końca XIX wieku.

Od strony Zatoki Puckiej zlokalizowana jest przystań rybacka. Stąd, w dniu odpustu rybackich patronów, św. Piotra i Pawła, wyruszają odświętnie ustrojone łodzie rybaków z pielgrzymką do Pucka. W Pucku biorą udział w uroczystościach i mszy w św. Farze. Początki tej tradycji sięgają XIII wieku. Wtedy Puck otrzymał przywilej odbywania jarmarków w dniu patronów parafii. Kiedyś półwysep był tylko szeregiem wysepek i łączność z światem była utrzymywana jedynie drogą`  wodną. Tradycja została reaktywowana w 1981 roku, a inicjatorami byli: proboszcz parafii Kuźnica Gerard Markowski i znany szkutnik z Chałup Aleksander Celarek. Informacji na temat pielgrzymki udzielają: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lipowa 3 c, 84 – 100 Puck, tel. (058) 673 25 05, 673 29 51; Harcerski Ośrodek Morski, ul. Żeglarzy 1, 84-100, tel. (058) 673 21 50; Miejski Ośrodek Kultury, ul. ks. Stefańskiego 5, 84-140 Jastarnia, tel. (058) 675-20-97, 675-23-40.

Na południe od wsi rozpościera się podwodna łacha Mewia Rewa (znana też jako Ryf Mew lub Rybitwia Mielizna). Zatoka Pucka ma tu około 2 m głębokości. Mielizna ciągnie się od Kuźnicy aż do Rewy. Do czasu wykonania sztucznego przekopu, tzw. Głębinki (Depki), uniemożliwiała statkom dopłynięcie do Pucka. Przy niskim stanie wody w Zatoce Gdańskiej mielizna wynurza się z wody tworząc wyspę Sucha Rewa. Wyspa ma kilkaset metrów długości i kilkanaście szerokości. Znika, gdy stan wody się podnosi i pojawia się ponownie, lecz nie koniecznie w tym samym miejscu. Jest to jedyna w swoim rodzaju ruchoma wyspa. Niedaleko znajduje też się zagłębienie zwane Kuźnicką Jamą 7 m, gdzie rybacy maja swoje łowiska.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c