Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Kuźnica

Historia Kuźnicy

Ścieżki przyrodnicze

Galerie


Kuźnica

Kuźnica to wieś rybacka położona na Półwyspie Helskim, w jednym z najwęższych jego odcinków. Jego szerokość wynosi tu jedynie 250 m. W okresie zimowych sztormów ląd jest często zalewany przez morskie fale. W 1983 roku morze spowodowały, że podstawa wydmy się cofnęła aż o 30 m.

Najciekawszym budynkiem we wsi jest neogotycki kościół z lat 1931 – 1933 pod wezwaniem św. Antoniego. Budowla jest wzorowana na kościele we Swarzewie. Jest to jednonawowa sala, w oknach znajduje się 9 pięknych witraży. Jego ambona ma kształt łodzi, a wnętrze zdobi wiele symboli rybackich. W pobliżu kościoła znajduje się też najstarsza część wsi z parterowymi domkami rybackimi z końca XIX wieku.

Od strony Zatoki Puckiej zlokalizowana jest przystań rybacka. Stąd, w dniu odpustu rybackich patronów, św. Piotra i Pawła, wyruszają odświętnie ustrojone łodzie rybaków z pielgrzymką do Pucka. W Pucku biorą udział w uroczystościach i mszy w św. Farze. Początki tej tradycji sięgają XIII wieku. Wtedy Puck otrzymał przywilej odbywania jarmarków w dniu patronów parafii. Kiedyś półwysep był tylko szeregiem wysepek i łączność z światem była utrzymywana jedynie drogą`  wodną. Tradycja została reaktywowana w 1981 roku, a inicjatorami byli: proboszcz parafii Kuźnica Gerard Markowski i znany szkutnik z Chałup Aleksander Celarek. Informacji na temat pielgrzymki udzielają: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lipowa 3 c, 84 – 100 Puck, tel. (058) 673 25 05, 673 29 51; Harcerski Ośrodek Morski, ul. Żeglarzy 1, 84-100, tel. (058) 673 21 50; Miejski Ośrodek Kultury, ul. ks. Stefańskiego 5, 84-140 Jastarnia, tel. (058) 675-20-97, 675-23-40.

Na południe od wsi rozpościera się podwodna łacha Mewia Rewa (znana też jako Ryf Mew lub Rybitwia Mielizna). Zatoka Pucka ma tu około 2 m głębokości. Mielizna ciągnie się od Kuźnicy aż do Rewy. Do czasu wykonania sztucznego przekopu, tzw. Głębinki (Depki), uniemożliwiała statkom dopłynięcie do Pucka. Przy niskim stanie wody w Zatoce Gdańskiej mielizna wynurza się z wody tworząc wyspę Sucha Rewa. Wyspa ma kilkaset metrów długości i kilkanaście szerokości. Znika, gdy stan wody się podnosi i pojawia się ponownie, lecz nie koniecznie w tym samym miejscu. Jest to jedyna w swoim rodzaju ruchoma wyspa. Niedaleko znajduje też się zagłębienie zwane Kuźnicką Jamą 7 m, gdzie rybacy maja swoje łowiska.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c