Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Szlaki turystyczne i...

Chałupy

Historia Chałup

Galerie


Chałupy

Chałupy to nadmorskie kąpielisko położone na Półwyspie Helskim, należy do gminy miejskiej Władysławowo. Jest tu nowoczesny kościół św. Anny z 1991 roku, z ciekawymi witrażami. Powstanie miejscowości związane jest z budową w 1635 roku fortu Władysławowo przez króla Władysława IV. Przy znajdującej się tu karczmie powstało osiedle rybackie, zwane dawniej, od nazwisk jego mieszkańców: Budziszewem lub Ceynową.

Miejscowość posiada głębokie tradycje rybackie i kaszubskie korzenie. Jest tu baza kutrów rybackich. Już od ponad dwudziestu pięciu lat odbywa się w lipcu wielki festyn rybacki pod nazwą "Kaszëbszczie bôtë pod żôglame" (Kaszubskie łodzie pod żaglami). Są to regaty starych łodzi rybackich, tzw. pomeranek, łodzi wiosłowych, żaglowych i pychowych. Regaty są połączone z prezentacją rzemiosła rybackiego i zwyczajów kaszubskich.

Najbardziej znana jest ze swojej plaży dla naturystów, rozsławiona przez piosenkę  "Chałupy Welcome To" Zbigniewa Wodeckiego. Jest to najpopularniejsza plaża wśród naturystów, którzy przyjeżdżali tu już w latach sześćdziesiątych. Żeby opalać się nago trzeba po dojściu na plażę skręcić na wschód i iść około 30-50 minut. Do plaży można też dojść z Kuźnicy.

W ostatnich latach Chałupy stały się centrum windsurfingowym. Są tu szkoły windsurfingowe i wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Zatoka Pucka w najgłębszym miejscu ma 5 metrów głębokości. W okolicach Chałup jest płytka woda na około 1,5 metra i ciągnie się ponad kilometr w głąb zatoki, co powoduje iż bardzo bezpiecznie można tu spróbować nauczyć się surfowania. Dodatkowym atutem dla amatorów deski surfingowej są silne wiatry. Wiatry w rejonie Zatoki Puckiej osiągają najwyższe prędkości w Polsce, zwłaszcza wiosną i jesienią. Innym popularnym sportem jest kitesurfing czyli połączenie deski i paralotni. W Chałupach też można skorzystać ze szkolenia kitesurfingowego czy żeglarskiego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c