Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Jezioro Resko

Jezioro Resko należy do jezior przybrzeżnych, które w dawniejszych czasach stanowiło zatokę morza Bałtyckiego, a w skutek nanosów piasku, zostało odcięte mierzeją. Przy dużych sztormach woda z morza wlewa się poprzez kanał do jeziora. Jego poziom podnosi się wówczas nawet o 1,5m. Kanał łączący morze z jeziorem ma długość 1300 m. Nazwa jeziora pochodzi od rzeki Regi, która niegdyś w całości wpływała do jeziora. Akwen posiada okrągły kształt, o linii brzegowej lepiej rozwiniętej od pozostałych jezior przymorskich. Jezioro dzieli się na dwie części, dużą i płytką po wschodniej stronie oraz małą i głębszą po stronie zachodniej.  Do akwenu uchodzą dwie malownicze rzeczki Dębosznica i Błotnica. Brzegi jeziora są płaskie i bagniste, porośnięte trzciną płaską, która zajmuje 10 % powierzchni akwenu. Na torfowiskach otaczających jezioro występuje roślinność reliktowa, można zobaczyć tu: borówkę bagienną i żurawinę błotną, wrzos zwyczajny i wrzosiec bagienny. Występują też bardzo rzadkie słonorośla: mlecznik nadmorski, babka nadmorska i owadożerna  rosiczka. Na jeziorze pięknie prezentuje się biało kwitnący jaskier Bandota, w przy brzegach arcydziegiel nadbrzeżny dochodzący do 3 m wysokości. 

Resko to raj dla ornitologów, bowiem stanowi naturalne siedlisko ptactwa wodnego. W czasie przelotów wiosną i jesienią jest miejscem odpoczynku i pożywienia dla wielu gatunków ptactwa. Można spotkać tu niemal wszystkie kaczki występujące w Polsce, poobserwować perkozy, żurawie, trzciniaki, oraz łabędzie nieme. Ptaki te odzywają się tylko wówczas, gdy czują zagrożenia oraz w okresie lęgowym, ale za to ich głos jest bardzo melodyjny. Jezioro jest również miejscem zimowania ptaków przylatujących z arktycznych obszarów takich jak berenikle kanadyjskie, gągoły, nurzyki, ogorzałki, edredony i nurki. 

Jezioro Resko koniecznie powinni odwiedzić miłośnicy odpoczynku z wędka.  Złowić można tu wiele gatunków ryb słodkowodnych i morskich: płocie, leszcze, węgorze, szczupaki, a nawet sandacze. Silny i wiejący prawie zawsze wiatr stwarza idealne warunki dla windsurfingu i żeglarzy.

Na jeziorze znajdują się przystanie: w przystani windsurfingowej można bezpiecznie przechować swoją deskę, a na przystani jachtowej (w Dźwirzynie) wypożyczyć żaglówki, kajaki, rowery wodne i łódki wiosłowe. Do jeziora przylega stanica wodna z domkami campingowymi. Atrakcją jest Diabelski Wigwam, gdzie wieczorem odbywają się ogniska z pieczeniem prosiąt, kiełbasek i śpiewem. Można tu również podziwiać rzeźby wykonane przez p. Władysława, Gruszyńskiego, które nadają swoisty klimat linii brzegowej. Na północnym brzegu jeziora łatwo o doskonałe miejsca do biwakowania.

Warto wybrać się również łodzią na wycieczkę po jeziorze. Można obejrzeć Mewią Wyspę znajdującą się przy styku kanału, zobaczyć wieże dwóch kościołów: neogotyckiego w Karcinie i gotyckiego w Trzebiatowie, przyjrzeć się łąkom z pięknymi wierzbami głowiastymi, znajdującymi się na południowej stronie jeziora. Warto też dopłynąć do śluzy na Starej Redze w Mrzeżynie, przez którą wpływała niegdyś rzeka Rega do morza. Wokół jeziora Resko biegnie trasa rowerowa, której długość wynosi 52 km. Na jej przebycie należy zarezerwować sobie około 5,5 godziny. Trasa rozpoczyna się w Kołobrzegu, biegnie przez Grzybowo, Dźwirzyno, Rogowo, Mrzeżyno, Trzebusz, Bieczyno, Karcino, Głowaczewo i z powrotem do Kołobrzegu. Po drodze można obejrzeć miejscowe atrakcje jak późnorenesansowy kościołek wybudowany na fundamentach gotyckiego kościoła w Trzebuszu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c