Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Chłapowo

Galerie


Chłapowo

Chłapowo to wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od Władysławowa, lecz administracyjnie jest częścią Władysławowa. Tutaj w 1902 roku urodził się kaszubski pisarz Augustyn Necel, który jest uznawany za kronikarza dziejów Kaszubów. Jest autorem między innymi: "Krwawego sztormu", "Kutrów o czerwonych żaglach", "Sagi o szwedzkiej chëczy", "W pogoni za ławicami" oraz szkiców historyczne "Nie rzucim ziemi".

Wieś ta swoje początki ma już w XIV wieku, wtedy istniała pod nazwą Klappow. W centrum wsi przy ulicy Władysławowskiej znajduje się kaplica św. Barbary zbudowana w połowie XIX w. Zachowało się także kilka chałup o konstrukcji szkieletowej. W XIX wieku na terenie wsi odnaleziono skrzyniowe kultury wschodnio-pomorskiej. Cmentarz okazał się mieć ponad dwa i pół tysiąca lat. Wydobyto tu popielnice, szklane paciorki, wyroby z brązu, bursztynu oraz gliniane naczynia. Kiedyś wieś typowo rybacka przekształca się w turystyczną alternatywę dla Władysławowa. Przyjeżdża tu co raz więcej wczasowiczów szukających spokoju i czystego morskiego powietrza.

Osada jest usytuowana w bardzo malowniczym miejscu na wysokim klifowym brzegu, nieopodal Wąwozu Chłapowskiego, zwanego przez Kaszubów Rudnikiem lub Rudnikowym Żłobem. Jest to część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Dolina Chłapowska o powierzchni 24,79 ha. Obszar niezwykle interesujący pod względem krajobrazowym, różnice poziomów dochodzą tu do 45 m, wąwóz ma bardzo strome stoki. W dziewiętnastym wieku istniała tu kopalnia węgla brunatnego. Rośnie tu urozmaicona flora: pierwiosnek lekarski, skalnica ziarenkowata, jaskier kaszubski, żarnowiec, rokitnik, townina, głóg oraz jałowiec. Jest to obszar niezalesiony. Jest to doskonały teren dla spacerów, a wąwóz kończy się na plaży. Niestety wąwóz ciągle się kurczy, ponieważ morze tu zabiera co roku około metr plaży.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c