Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Latarnia morska na Rozewiu

Władysławowo

Historia Władysławowa

Imprezy we Władysławowie

Rezerwat Słone Łąki

Szlaki turystyczne i...

Muzeum Przyrodnicze...

Galerie


Władysławowo

Władysławowo to najdłuższe miasto Kaszub, leży na Kępie Swarzewskiej, u nasady Półwyspu Helskiego, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. Mieszka tu 15 tys. mieszkańców. Jest to centrum administracyjne Gminy Miejskiej Władysławowo, do której należą: Karwia, Ostrowo, Tupadły, Jastrzębia Góra, Rozewie, Chłapowo i Chałupy.

Władysławowo jest położone w bardzo malowniczej okolicy. Jest tu czysta woda i powietrze nasycone intensywnym zapachem jodu oraz szczególny nadmorski mikroklimat pomocny przy leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Tereny miejskie są otoczone przez objęty ochroną obszar Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Siedziba dyrekcji parku znajduje się we Władysławowie przy ulicy Morskiej 6.
Siedziba Urzędu Miasta znajduje się w Domu Rybaka przy ulicy Hallera, który został wybudowany w stylu socrealistycznym w latach 1953 - 1957, jako hotel dla rybaków.  Zbudowano go według projektu architekta Zaręby. Budynek potocznie nazywano Pałacem Popiela, ponieważ głównym inicjatorem jego budowy był ówczesny minister żeglugi. Na pierwszym piętrze znajduje się ogólnie dostępna wystawa Rękodzieła Kaszubskiego. Na wieżę Domu Rybaka, gdzie znajduje się doskonały punkt widokowy, można wjechać windą. Na wieży znajduje się kawiarnia i lornetki, dzięki którym można podziwiać panoramę okolicy, Półwysep Helski, Zatokę Pucką i Bałtyk.

Władysławowo to przede wszystkim baza rybacka. Port jest bazą dla  90 kutrów rybackich, a  w okresie sztormowym staje się portem schronienia dla dodatkowych 40 kutrów z innych portów. Zarządza nim PPiUR "Szkuner". Tutejsze kutry łowią od 25.000 do 35.000 ton ryb rocznie. Co roku szukając przystani do portu zawija kilkaset jachtów z kraju i zagranicy. Są tu też chłodnie; magazyny, przetwórnie, giełda rybna oraz stocznia rybacka, gdzie remontuje się kutry i mniejsze statki. 

Port jest otwarty dla turystów. Można się tu z bliska zapoznać się z pracą rybaków i budową statku rybackiego. Atrakcją turystyczną jest "Liwia" - smażalnia ryb na wodzie, przebudowana ze starego kutra rybackiego. Poza zwiedzaniem istnieje możliwość zaokrętowania się na godzinny rejs prawdziwym kutrem rybackim. Dla wędkarzy są organizowane atrakcyjne ośmiogodzinne rejsy na połów dorsza wędką.

Na terenie portu działa Izba Pamięci Portu. Jest to muzeum rybołówstwa i portu we Władysławowie w miniaturze. Znajduje się tam bardzo duża liczba nie publikowanych fotografii z całej historii istnienia portu. Ciekawym eksponatem wymienić można replikę kutra rybackiego, którym generał Józef Haller wybrał się na wycieczkę po "prawdziwym morzu", w dzień po "zaślubinach z morzem" w Pucku. W porcie organizowane są też cyklicznie imprezy takie, jak np.: "Rybka we Władku" czy zawody sportowe Mistrzostwa Świata a nawet Europy.

Inne miejsca warte odwiedzenia we Władysławowie to Kościół pw. Wniebowzięca NMP - znajdujący się przy Al. Żeromskiego. Wewnątrz jest wiele rybackich motywów. Znajdują się tu interesujące witraże. Ciekawe też jest prezbiterium, które jest zbudowanym według projektu H. Bagińskiego, w latach 1930 - 33 kościółkiem neogotyckim. W sezonie letnim w każdy czwartek o godzinie 20.00 odbywają się tu koncerty organowe, wstęp wolny. W centrum miasta atrakcją dla najmłodszych i nie tylko jest lunapark.
Hallerówka to drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Utworzono tu Centrum Pamięci Generała Hallera. Jest tu ekspozycja poświecona generałowi. W domku obok - dawnej siedzibie adiutanta generała Hallera – mieści się muzeum Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" - Jest to kompleks obiektów sportowych - miejsce zawodów sportowych, rozgrywek oraz imprez rozrywkowych z udziałem popularnych wykonawców. Szkolą się tu sportowcy z całego kraju, a także polska kadra narodowa, w takich dyscyplinach jak: boks, judo, zapasy, podnoszenie ciężarów, szermierka i wiele innych.

Aleja Gwiazd Sportu - prawdziwy panteon polskiego sportu, powstała w 2000 roku. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy upamiętniające sylwetki znanych sportowców. W Alei jest już 42 gwiazd. W miarę możliwości gwiazdy są odsłaniane osobiście przez sportowców lub ich bliskich. 10 sław z 42 już nie ma wśród nas, to dla nich odbywają się tutaj Sportowe Zaduszki. Wtedy wspomina się wielkich sportowców, którzy odeszli w ciągu ubiegłego roku.

Plaża we Władysławowie oprócz, że jest czysta i ładna jest też dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Są tu dwa specjalne zejścia na plażę połączone kładką.

Klifowe wybrzeże między Włądysłąwowem, a Jastrzębią Górą jest doskonałym miejscem dla paralotniarzy.  Rozlegla łąka w Chłapowie służy za miejsce ćwiczeń i startu. Można polecieć do Jastrzębiej Góry i z powrotem, a niektórym śmiałkom udaje się dolecieć aż do Karwi.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.caloroczne.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

WANDA Wynajem pokoi Wanda Mrajska Bomke

Krynica Morska

ul. Piaski - ul. Piaskowa 62

tel. kom. 510 45 44 92

www.bomke.mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c