Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Jastrzębia Góra

Historia Jastrzębiej Góry

Latarnia morska na Rozewiu

Szlaki turystyczne i...

Galerie


Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to niewielka miejscowość położona na Kępie Swarzewskiej składa się z trzech osad: Rozewia, Lisiego Jaru i właściwej Jastrzębiej Góry. Administracyjnie należy do Gminy Władysławowo i często jest określana jako dzielnica Władysławowa. Nazwa Jastrzębia Góra pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej Jastrzębia - Góra Wschodnia.

Kępa Swarzeska jest podmywana przez morze tworząc urwisty brzeg. Klif w najwyższym punkcie ma tu aż 67 m. Morze ciągle „urywa brzeg” szczególnie podczas sztormów, powodując osuwanie się klifów. Aby zabezpieczyć teren, w 1994 roku założono tak zwane opaski gabionowe czyli kosze z drutu wypełnione kamieniami. Taki wysoki klif stwarza doskonałe warunki dla paralotniarzy.

Panuje tu bardzo zdrowy mikroklimat, wilgotność powietrza dochodzi do 60 %, jest duża zawartość jonów jodu. Klify zwiekszają turbulencję powietrza, co powoduje duża prędkość przemieszczania sie wolnych rodników jodu i większe wchłanianie ich przez plażowiczów. Taki mikroklimat działa leczniczo na schorzenia dróg oddechowych jak i przy niedoczynności tarczycy oraz alergiach. W okolicy znajdują się tereny pobagienne bogate w torfy i błota borowinowe. Są tu też złoża solankowe. Miejscowe domy kuracyjne oferują szereg zabiegów leczniczych i profilaktycznych wykorzystujących bogactwa naturalne Jastrzębiej Góry.

Plaża w Jastrzębiej Górze jest wąska i kamienista, podobnie jak w pobliskim Lisim Jarze, gdzie miejsce do opalania znajdą naturyści. W sezonie letnim Jastrzębia Góra jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców z całej Polski, dlatego, jeśli zdecydujemy się na urlop tutaj warto zarezerwować pensjonat wcześniej.

Ponieważ miejscowość powstała dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku, nie ma tu żadnych zabytków. Jednak są tu urokliwe i ciekawe miejsca. Warto zwiedzić wybudowaną w 1924 roku kapliczkę Jezuitów pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. W tutejszym nowoczesnym kościele pw. św. Ignacego Loyoli, zbudowanym w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku od ponad 10 lat odbywają się Letnie Koncerty Organowe. Znajdują się tu 21 głosowe organy. Koncerty odbywają się każdego letniego sezonu co piątek o godzinie 20.00.

Mieszkańcy Jastrzębiej Góry aktywnie działają na rzecz swojej miejscowości i są zrzeszeni w Towarzystwie Miłośników Jastrzębiej Góry, istnieje tu też Ludowy Zespół Sportowy "Jastrząb". Towarzystwo powstało w 1989 roku. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem zorganizowanym przez Towarzystwo było porządkowanie terenów leśnych i plaży. Odtąd co roku w każdy wiosenny czwartek członkowie towarzystwa i wszyscy chętni sprzątają okolicę podczas  wielkiego sprzątania Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Od 1990 roku organizuje Nadmorskie Spotkania Dziennikarzy, na które przyjeżdżają przedstawiciele mediów z Polski i Czech. Inne projekty w których towarzyszenie brało udział to rekonstrukcja orła na obelisku w Lisim Jarze, pomiary najdalej wysuniętego na północ punktu w Polsce, zorganizowanie koncertów organowych w kościele oraz internetowego rajdu rowerowego, planuje się odrestaurowanie windy "Światowid". Biuro Towarzystwa mieści sie na rogu Promenady Światowida i ulicy Królewskiej/Rozewskiej, tel. (058) 674 96 83. Jest tu całoroczna informacja turystyczna, sprzedaż map oraz informatorów i certyfikatów potwierdzających pobyt w najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c