Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Historia Ostrowa

Ostrowo


Ostrowo

Ostrowo to wieś letniskowa leżąca około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Jest położona na Kępie Ostrowskiej, czyli wzniesieniu otoczonym karwieńskimi i bielawskimi błotami, tuż przy ujściu rzeki Czarnej Wody (Czarnej Wdy), która płynie dwoma odnogami. Rzeka jest udostępniona do wędkowania od mostu na drodze Krokowa - Starzyno do ujścia do morza. Nazwa wsi nawiązuje do słowa "ostrów" czyli wyspa. Do niedawna wieś faktycznie była wyspą otoczoną ze wszystkich stron wodą i bagnami.

Wieś liczy ponad pięciuset stałych mieszkańców. W okresie od czerwca do września dziennie przebywa tu blisko 2 tysiące turystów. Najciekawszym budynkiem we wsi jest chata o numerze 23a, jest to zabytkowa chałupa z XIX wieku kryta słomą. Warto spędzic urlop w Ostrowie, choć od plaży dzieli nas prawie kilometr. Nie ma tu hoteli ani pensjonatów, ale jest tu wiele ofert noclegów w prywatnych kwaterach i gospodarstwach agroturystycznych. Znajdziemy tu ciszę i spokój na łonie natury. Wieś prężnie się rozwija w 2001 roku została utworzona parafia Ostrowo, wybudowano również kompleks boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę.

Miejscowość jest położona w wyjątkowym otoczeniu przyrody. Okoliczne sosnowe lasy zachęcają do spacerów. Przebiega przez nie szlak niebieski "Nadmorski Szlak Zatokowy", prowadzący z Krokowej do Juraty. W pobliżu wsi, w lesie na wysokości cmentarza, niedaleko niebiekiego szlaku turystycznego znajduje się drewniana wieża widokowa, z której  można podziwiać panoramę Bielawskich Błot - torfowisk wrzosowiskowych na pograniczu gmin Krokowa, Puck i Władysławowo. Nazwa Bielawskie Błota pochodzi od białego puchu wełnianek, które kwitną tu w maju. Na terenach torfowisk utworzono "Rezerwat Przyrody Bielawa" obejmujący ochroną roślinność wrzosowiskową, z woskownicą zwyczajną i maliną moroszką. Jest tu też duże stanowisko żurawia. Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa z 12 przystankami i 2 platformami widokowymi. W zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwii wybija naturalne źródełko. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c